Inventor - nawijanie liny


Autor tematu
kajman3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2010, 16:59
Lokalizacja: Katowice

Inventor - nawijanie liny

#1

Post napisał: kajman3 » 25 kwie 2011, 00:55

Witam

Zaczynam pracę z Inventorem i mam problem z utworzeniem liny, która w czasie symulacji dnamicznej nawijałaby się na krążek. Chcę utworzyć linę i powiązać ją z hakiem i krążkiem związanym z wałkiem silnika. Wałek i krążek już związałem - wiązanie obrotowe. Myślałem też nad podobnym związaniem krążka i haka (ruch posuwisty haka + ruch obrotowy krążka). Czy ktoś mógłby napisać jak utworzyć taką linę, tak aby wraz z obrotem krążka nawijała się na niego? Ze związaniem liny z hakiem już sobie poradzę.

Korzystałem częściowo z prezentacji pana Sokołowskiego. Nie chcę tu robić żadnej kryptoreklamy, ale osobiście polecam jego stronę.

Z góry dziękuję za pomoc.
Tutaj screen z Inventora mojego mechanizmu:

Obrazek

EDIT:
Zapomniałem dodać, że pracuję w wersji Inventor Professional 2011.

W międzyczasie udało mi się utworzyć linę i powiązać jej ruch posuwisty z ruchem obrotowym krążka. Nie wiem jednak nadal co zrobić, aby powiązać to w taki sposób, by lina wraz z obrotem krążka nawijała się na niego. Macie jakiś pomysł?


Kolejny screen - co dzieje się z liną w wyniku obracania krążkiem:

Próbowałem zaginać w sposób jaki zaprezentował pan Sokołowski na swoim blogu, ale wówczas porusza mi się sam krążek, a lina zostaje nieruchoma.


Obrazek



Tagi:

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”