Inventor - Moduł kól zebatych


Autor tematu
pirks
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2013, 16:19
Lokalizacja: podniebyl

Inventor - Moduł kól zebatych

#1

Post napisał: pirks » 21 lis 2015, 16:52

Witam
Mam do was drodzy koledzy pytanie odnośnie modułu w Inwentorze który tworzy kola zębate.
Ten moduł jest w złożeniach dokładnie.Otóż mam kolo o średnicy 21.65mm , liczba zębów 12
moduł wychodzi z tego jakieś 1.554 co już jest dziwne ale ok.Inventor rys mi taka zębatkę ale nie zgadzają mi sie wymiary zęba i średnicy dna zęba z w porównaniu do orgin. zębatki. Próbowałem zmieniać korekcje zębatki (korekcja zebow) ale nie mogę usawic takiej jak mam w orginale - to jest 1 kwestia
2ga kwestia - to taka jeśli w tworze zębatki o rozstawie osi 110 mm i program mi dobiera moduł zęba i ich ilosc to przy dokladnym sprawdzeniu ewolwenty zębów obydwu zębatek wychodzi ze zęby wcinają sie w siebie tzn zarysy zębów wchodzą w materiał nawzajem co jest nie prawidłowe do pracy zębatki bo taka przekładnia nie może pracować ze sobą mimo ze inventor podaje obliczenia ze sa ok.( nie obliczam wcale wytrzym.zębatek ani nie podaje materiałów z jakich jest zeb. bo mi to nie potrzebne chodzi mi tylko o zarys ewolwent-owy)
Czy trzeba to ręcznie wszytko rysować czy da sie to ogarnąć z modułu kół zębatych aby wykonać takie zębatki??


pirks

Tagi:


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#2

Post napisał: Tomasz_K » 21 lis 2015, 22:53

Z tego co się orientuję to Inventor nie rysuje ewolwenty na zębach (standardowo). Jesteś pewien że sprawdzałeś zęby które mają ewolwentę?

Pozdrawiam
Tomasz


TJarmuszczak
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 06 sie 2010, 14:36
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#3

Post napisał: TJarmuszczak » 26 lis 2015, 20:46

Inventor w przekładniach generuje zęby o zarysach łukowych. Zarys ewolwenty byłby bardzo obciążający model.
Możesz wygenerować ewolwentę dla swojego koła zębatego.

Obrazek

Obrazek


krzysztofel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 13 cze 2014, 13:46
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: krzysztofel » 14 gru 2015, 21:30

Polecam to rozwiązanie za 120$ http://www.gearotic.com/ generuje model 3D. Sprawdzałem razem z IRONCAD'em i było ok. Można symulacje ruchu przeprowadzić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”