[Inventor 2013] Wiązania


Autor tematu
bkdi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

[Inventor 2013] Wiązania

#1

Post napisał: bkdi » 03 lis 2012, 20:38

Witam,

od kilku dni nie mogę sobie poradzić z odpowiednim związaniem przykładowego poniżej zamieszczonego zespołu.

Mam czarny wałek, który zwiazałem z osadzoną na nim ramką wiązaniem kątowym, tak samo powiązałem górny orczyk z prostopadłoscianem. Dwa kółka związane są wiązaniem ruchu (obracają się względem siebie jak przekładnia zębata).

Obrazek

Problem pojawia się w momencie sterowania wiązaniem pomiędzy wałkiem, a ramką na nim. Dolny orczyk obraca się, mimo wiązania ruchu z górnym, który pozostaje w spoczynku. Jak mam powiązać układ, aby sterując ramką nie ruszał się orczyk?



Awatar użytkownika

kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#2

Post napisał: kolanoreki » 04 lis 2012, 17:56

wiązanie kątowe czarnego wałka przypisz np. do ściany nieruchomego szarego korpusu


konrad_144
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Olsztyn

#3

Post napisał: konrad_144 » 06 lis 2012, 10:45

Witam

Warto robić wiązania współpracujących ze sobą mechanizmów oddzielnie tzn. w innych złożeniach zapobiega to nadmiernemu powiązaniu wszystkich elementów, po czym program gubi się i dzieją się nie stworzone rzeczy. Spróbuj najpierw zestawić koła i wstawić złożenie kół do złożenia głównego korpusu, to samo z orczykami i wałkiem złóż w oddzielnym złożeniu a następnie wstaw do złożenia głównego z korpusem. Powinno pomóc pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”