[autoCad 2008] Problem z rysowaniem rzutni


Autor tematu
kopek11111
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 01:28
Lokalizacja: warszawa

[autoCad 2008] Problem z rysowaniem rzutni

#1

Post napisał: kopek11111 » 09 sty 2013, 01:34

Witam, mam do zrobienia rzutowanie w autoCad 2008. Wybieram widok->Rzutnie->Nowe rzutnie->4 równe, wybieram tam opcje zastosuj do ekranu, ustawienia 3d. Mają być to rzuty z przodu, lewej, z góry. Ostatni kwadrat(pozycja) ma być w stylu realistycznym i widoku izometrycznym. Tak, aby powstało co kolwiek to muszę rysować w od dzielnej rzutni, czy jak? Mam to rysować w 2D czy może 3D? Jak się do tego zabrać?:) niestety tego jeszcze nie robiłem, a miałem do tej pory tylko rysowanie 2D.



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 09 sty 2013, 06:25

No jeśli widoki w rzutniach masz 3D - to narysować musisz element 3D - od razu sześciany, walce, stożki, torusy (nawet powierzchnie) itp. Jakbyś narysował rysunek płaski to w dwóch rzutniach będzie widoczna tylko jedna kreska (wszystko się nałoży).
Oczywiście zanim te bryły narysujesz zawsze możesz pomagać sobie płaskim szkicowaniem, zmienianiem układu współrzędnych (jeśli konieczne). Aby mieć otwory będziesz musiał odejmować od siebie bryły. Tzn. Żeby mieć przelotowy otwór przez sześcian, najpierw rysujesz ten sześcian, później w nim walec i odejmujesz te bryły od siebie.
W ustawionych rzutniach w każdym momencie sobie właściwie wykadrujesz to co narysowałeś.

[ Nigdy nie lubiłem 3D w ACAD i choć ciągle to udoskonalają dalej twierdzę że lepszy jest invetor. ]

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
kopek11111
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 01:28
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: kopek11111 » 09 sty 2013, 10:47

Dzięki za podpowiedź;) A style wizualne pierwszych trzech rzutni mają być "model szkieletowy 2D" ale to pewnie też w 3D trzeba rysować...O kurcze widzę że sporo pracy przede mną;) a mam takie coś do narysowania:
Obrazek
To jakich figur muszę do narysowania tego użyć? I rysować tylko górną część czy dolną też?:)

EDIT: Jak na razie takie coś mam. Dobrze to w ogóle? Jak mam ten tak jakby komin wprowadzić?

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”