Auto cad 2010- współrzedne punktów problem


Autor tematu
Boshi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 gru 2010, 00:28
Lokalizacja: Opolskie

#11

Post napisał: Boshi » 02 gru 2010, 23:08

Dobra, dzięki za wszystko wszystkim! Jak nie będę czegoś wiedział to się odezwę :P pzdr.

[ Dodano: 2010-12-02, 23:57 ]
Sorry, że dubluje, ale jeszcze jedno, dlaczego niby jak wpisuje normalnie dane współrzędnych (nie dając @) To po wpisaniu drugich wspólrzednych i zatwierdzeniu automatycznie pojawia się @ w lini poleceń?



Tagi:


hugwa
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 45
Rejestracja: 07 maja 2009, 20:38
Lokalizacja: mentalne zadupie

#12

Post napisał: hugwa » 03 gru 2010, 00:04

Boshi pisze:dlaczego niby jak wpisuje normalnie dane współrzędnych (nie dając @) To po wpisaniu drugich wspólrzednych i zatwierdzeniu automatycznie pojawia się @ w lini poleceń
W życiu się z tym nie spotkałem w normalnej katolickiej angielskiej wersji.
Nawet nie przychodzi mi do głowy żadna zmienna która by tym zawiadywała...

...aż z ciekawości poszukam.

[ Dodano: 2010-12-03, 00:13 ]
Ha!
Wymysł diabła i prostytutki....
To sie u mnie nazywa 'dynamic input', cos co mnie wkuropatwia niezmiennie i zawsze to wyłączam :)
Przy włączonej funkcji (na pasku pod linia komend trzecia ikonka od prawej) nie działa wpisywanie współrzędnych, tylko domyślnie definiują one wektor. Dodupowate strasznie.


Autor tematu
Boshi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 gru 2010, 00:28
Lokalizacja: Opolskie

#13

Post napisał: Boshi » 03 gru 2010, 00:17

I znów edit xD.

Mam już dlaczego był ten błąd. Fakt to było to wektorowe rysowanie a przyczyną było włączenie dynamicznego rysowania i przez to automatycznie włączała się @ po zatwierdzeniu, już hula :P

Ale dalej czegoś nie rozumiem :P

Mają ten schemat z okreslonymi wymiarami. To nie będę podawał współrzędnych ( choć chyba można ) Tylko określał długoś odcinka.

Ew można tak zrobić? np mamy wymiar 300. to podajmy współrzędne np 50,350? I wtedy długośc wyosi 300. Jednak wydaje mi się że trudniej tak się rysuje. Bo trzeba mysleć, jaki tu by kolejny pkt dać, a tak normalnie wpisuje wartość i mam :P Chyba,że znów coś pokreciłem.

[ Dodano: 2010-12-03, 00:18 ]
No wlaśnie zauważyłem hugwa to xD dziadostwo jedno :)


hugwa
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 45
Rejestracja: 07 maja 2009, 20:38
Lokalizacja: mentalne zadupie

#14

Post napisał: hugwa » 03 gru 2010, 07:00

Ja nie robię rysunków maszynowych, tylko budowlane więc nie mogę być w tej materii Wielkim Szu.
Ale sam uzywam współrzędnych bardzo często, fakt że tylko jednego punktu 0,0,0 :D
...no ale zawsze.
Boshi pisze: tak normalnie wpisuje wartość i mam
Tak normalnie to na pewno.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#15

Post napisał: Bri » 06 gru 2010, 21:12

Boshi pisze:Ew można tak zrobić? np mamy wymiar 300. to podajmy współrzędne np 50,350? I wtedy długośc wyosi 300. Jednak wydaje mi się że trudniej tak się rysuje. Bo trzeba mysleć, jaki tu by kolejny pkt dać, a tak normalnie wpisuje wartość i mam :P Chyba,że znów coś pokreciłem.
Będziesz wiódł kursorem linię w żądanym kierunku używając śledzenia (biegunowego lub ortogonalnego) i wpisywał długość linii. Albo pomoże ci lokalizacja obiektów.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”