Programowanie Acramatic 2100

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
rafalrafal
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2011, 22:08
Lokalizacja: DSW

Programowanie Acramatic 2100

#1

Post napisał: rafalrafal » 24 gru 2012, 01:50

Witam . Przejrzalem chyba wszystkie tematy dotyczace Cincinnati chcac znalezc jakas literature w j . polskim ,dotyczaca nauki programowania Acramatica . Nie znalazlem ,wiec domyslam sie ze nie ma , ale zadam to pytanie . Czy ktos w Polsce posiada takie materialy ? Od niedawna posiadam maszyne Cincinnati , liznalem jakies podstawy podstaw ale oczywiscie to mnie nie zadowala i chcialbym poszerzyc wiedze . Jesli nie ma literatury po polsku to moze wiecie gdzie szukac dobrego kursu na to sterowanie ?
Z gory dziekuje za kazda pomoc .



Tagi:

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#2

Post napisał: marchru » 24 gru 2012, 10:19

Te instrukcje są na tyle proste, że powinieneś sobie poradzić z instrukcją angojęzyczną.
Jeśli zansz jakiś inny układ sterowania to przejście na kolejny jest formalnością.
Jeśli chcesz te instrukcje ENG to wyślij maila na pw.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


Autor tematu
rafalrafal
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2011, 22:08
Lokalizacja: DSW

#3

Post napisał: rafalrafal » 24 gru 2012, 13:57

No wlasnie w tym rzecz ze nie znam ani angielskiego ani innych sterownikow, jestem na samym poczatku pracy na maszynie CNC . Chodzi mi tez o cos wiecej niz tylko zaprogramowanie takich prostych rzeczy jak wiercenie , gwintowanie , planowanie parametryczne . Potrafie tez wyfrezowac po okregu i okrag po rampie ( nie wiem czy uzywam fachowych terminow) . Zrobie tez szesciakat czy otwory po okregu i wytycze tez sciezki sciezki narzedza po liniach prostych i po promieniu . Ale interesuja mnie takie zagadnienia jak np frezowanie kola lancuchowego czy programowanie 3D z uzyciem wszystkich trzech osi z wykorzystaniem promieni , a z tym juz sobie nie radze. Chcialbym tez poznac lepiej sterownik i jego mozliwosci o ktorych dzisiaj nawet nie mam pojecia ze istnieja . Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat i sukcesow w Nowym Roku .

PS dzieki marchru za dobre checi ale instrukcje oryginalne dostalem razem z maszyna .


osiek123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2015, 10:03
Lokalizacja: Świdnica

#4

Post napisał: osiek123 » 21 kwie 2016, 20:08

Odswiezam temat, czy ktos z was posiada jakies instrukcje s j. polskim? Jezeli chodzi o sama maszyne (rozjazdy, narzedzia itd.) to rozgryzlem wszystko co mi potrzeba. Najbardziej interesuja mnie cykle, a dokladniej opcje "finish", "rough" itd. Jest ich w kazdym cyklu chyba z 10 a wiekszosc z nich zachowuje sie tak samo. Jezeli sie myle to prosze o odpowiedz. A druga sprawa dotyczy postprocesora. Teoretycznie mozna zrobic postprocesor na sterowanie acramatic2100 ale slyszalem opinie, ze maszyna moze wtedy go nie odczytac a postprocesor z fanuca dziala na niej bez zarzutu. Pytanie tylko jaki to dokladnie FANUC?

Awatar użytkownika

luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#5

Post napisał: luk_asz01 » 23 kwie 2016, 20:23

jeśli chodzi o tokarkę to mogę ci pomoc.
wytłumaczę ci wszystko.
znam ja na pamieć :)
żygam nią :D
every day's a school day
Tornos ,Acramatic. Hurco. Fanuc. Mori seiki


osiek123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2015, 10:03
Lokalizacja: Świdnica

#6

Post napisał: osiek123 » 26 kwie 2016, 20:10

No wlasnie sprawa rozbija sie o frezarke:(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”