Mori Seiki - zmiana ustawień w menu setup

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Krynioski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:11
Lokalizacja: Polska

Mori Seiki - zmiana ustawień w menu setup

#1

Post napisał: Krynioski » 29 cze 2015, 23:04

Witam serdecznie,

Opis / problem dotyczy tokarki Mori Seiki MSX-850III Model NL 2500SMC/700 z MAPPS III, rok produkcji chyba 2007.

W/w maszyna pracuje na sterowaniu Mitsubishi Meldas, lecz nie jestem pewny na której wersji.

1. Chciałbym zmienić język i wszedłem w menu Setup, widoczne na tym zdjęciu Problem polega na tym że nie wiem jak wprowadzać zmiany. Załóżmy że chcę wpisać wartość 1. Na logikę w pierwszym nawiasie wpisuję #(1043) za tym jest Don. ( )( ) i nie bardzo wiem gdzie i jak mam tą wartość 1 wpisać. Próbowałem kilku kombinacji ale bez efektu.

EDYCJA 1
Rozumiem że po dokonaniu zmian należy wcisnąć klawisz INPUT, po czym u mnie pojawia się na czerwono napis Protection Don. Z wolnego tłumaczenia wynika że jest "blokada" tzn ochrona zapisu i m.in. dla tego żadnych zmian nie przyjmuje.

Jak wyłączyć tą blokadę ? może podczas uruchamiania maszyny trzeba ją zbotoować w jakiś specjalny tryb, używając do tego sekwencji - kombinacji klawiszy. A może aby zapisać zmiany trzeba użyć kombinacji klawiszy, może kilku jednocześnie ?

2. Załóżmy że wprowadziłem zmiany w setup. Teraz jak wyjść z menu setup i powrócić do standardowych ustawień. Z moich prób wynika że tylko poprzez (czerwony OFF) wyłączenie tokarki można opuścić setup, a po ponownym włączeniu mamy już standardowe ustawienia. Lecz nie jestem pewny czy w takim przypadku zmiany które wprowadzę zostaną zapamiętane ?.

EDYCJA 2
Już wiem jak wyjść z menu Setup bez wyłączania maszyny. Wystarczy wcisnąć ponownie klawisz System :-)

3. Wiem że w/w tokarka ma sterowanie Mitsubishi Meldas, lecz jak sprawdzić którą wersję ? póki co namierzyłem manuale do Meldas 60-60S Series i Meldas C6-C64-C64T i nie wiem który jest właściwy.

4. Jak to jest z tym Meldas, jest to nakładka na Fanuc, jeśli tak to jaki ? czy w zasadzie oddzielne dzieło Mitsubishi.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję, zwłaszcza na punktach 1 i 2 najbardziej mi zależy.


Pozdrawiam

Tagi:


Autor tematu
Krynioski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:11
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: Krynioski » 01 lip 2015, 23:19

Więc tak, poradziłem sobie, ze wszystkim o czym pisałem. Google, oraz dokładne przeglądanie ustawień w Setting plus logiczne myślenie przyniosło efekty :-).

Kolejny etap to kalibracja sond w tej maszynie...

Nie mam teraz czasu na opis wszystkich czynności, jednak jeśli ktoś będzie miał podobne potrzeby to pisać, w miarę możliwości postaram się pomóc.

PS jestem nieco zaskoczony że ja nie uzyskałem pomocy na tym forum, w końcu pytałem o podstawy, czyżby tajemnice .... ?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”