morbidelli i xilog

Dyskusje o maszynach Morbidelli

Autor tematu
Zontak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 02 gru 2006, 19:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

morbidelli i xilog

#1

Post napisał: Zontak » 14 gru 2006, 23:36

Sima przeczytalem troche postow i widze ze niektorzy z Was pracucja na maszynach morbidelli, czy wiecie moze do czego sa programy xilog3 lub triapc bo spotkalem je na zagranicznych forach w zwiazku z maszynami morbidelli dzialajacymi pod programem tria6000, tyle ze w tamtych postach byly opisane dosc specyficzne problemy z ich funkcjonowaniem a nie ogolne inf. wiem ze inf na ten temat moge poszukac w internecie albo w scm-ie ale skoro jest takie forum to moze akurat ktos zna odp na moje pytanie
pozdrawiam



Tagi:


michal_18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: michal_18 » 30 gru 2006, 18:38

witam
xilog jest to program który obsługuje maszyny morbidelli a xilog3 to pewnie nowsza wersja, ja mam wersje 1.0


Autor tematu
Zontak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 02 gru 2006, 19:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#3

Post napisał: Zontak » 30 gru 2006, 19:34

Cześć ale co to znaczy obsluguje?? jest to program CAD/CAM czy moze edytor G-kodu??
mozna w nim tworzyc elementy, ustawiac je na formatce ustalac predkosc itp. a nastepnie przesylac do maszyny lub do pliku np. *.pgm??
z gory dzieki za odp
pozdrawiam


michal_18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: michal_18 » 01 sty 2007, 19:57

Nie wiem czy potrafie wytłumaczyć Ci to fachowom bo mam małe pojęcie o cnc ale spróbuje. Xilog jest to cały pakiet programów i jeden z nich panel mac jest do sterowania maszyny czyli ustawiania posuwu, obrotów i całej konfiguracji maszyny. Drugim programem który znajduje sie w tym pakiecie jest parsifal służy on do pisania programów w foramcie pgm. Można również przy pomocy tego programu importować pliki z autocada. Jak masz jakies jeszcze pytania to pisz a ja postaram Ci sie pomuc. Pracuje na takiej maszynie ale dopiero od niedawna szukam inforamcji na temat cnc dlatego nie wiem czy dokładnie Ci to wytłumaczyłem.Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Laguna
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2007, 13:56
Lokalizacja: NT
Kontakt:

#5

Post napisał: Laguna » 28 cze 2007, 14:42

Posiada tutaj ktoś xilog'a?
jeśli tak miło by było gdyby ktoś zechciał wrzucić program na jakiś serwer, lub przesłać do mnie to umieszczę na swoim i zostawię link ;) Myślę że nie tylko ja szukam xilog'a a do tego znalezionego w internecie linki już chyba padły...


Artur Laskowski
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2005, 20:22
Lokalizacja: www.metalteam.pl

#6

Post napisał: Artur Laskowski » 29 cze 2007, 08:22

pracowalem 4 lata na xilogu . xilog 3 to stara wersja xiloga plus o ktorej mowil kolega Michal_18, ale w miare dokladnie opowiedzial z czego sie sklada ma tez mozliwosc importowania kodu ISO i podstawowa jego zaleta to ma interfejs graficzny w ktorym sobie poprostu rysujesz a program sam go przerabia na wersje maszynowa. jesli ktos by chcial to chyba :wink: zostal mi gdzies przypadkowo jakis nowy xilog :lol: jak ktos ma zyczenie to prosze pisac na mojego maila


kamilloo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2005, 19:41
Lokalizacja: ?Ăłd?

Xilog 3 - program

#7

Post napisał: kamilloo » 26 lip 2007, 06:50

Witam

Czy ktoś posiada może program Xilog3?. Byłbym bardzo wdzięczny za udostepnienie ([email protected]). Posiadam starą maszynę SCM na której wczerśniej był zainstalowany Xilog niestety teraz już go nie mam

Pozdrawiam


Snipes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdynia

#8

Post napisał: Snipes » 18 mar 2008, 18:53

witam, potrzebuje paru informacji, czy na maszynę morbidelli na której jest wgrany program xilog3 jest możliwość wrzucenia pliku z corela lub photoshopa, albo czy są jakieś konwentery, czy jest trudno przerobić i czy w ogóle da się, proszę o odp. Dzięki


Autor tematu
Zontak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 02 gru 2006, 19:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#9

Post napisał: Zontak » 01 maja 2008, 21:01

dzizas jaki stary temat ;) a tak z ciekawosci zapytam; udalo sie komus z Was odszukac w necie Xiloga?

pozdrawiam:)
PS CNC wariuje?! = lozyska lozyska i jeszcze raz lozyska :) przynajmniej ja mam takie doswiadczenia :)


piter2ch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 02 lip 2006, 15:23
Lokalizacja: Rz

#10

Post napisał: piter2ch » 06 maja 2008, 22:30

Witam. Cienka sprawa z Xilogiem w necie. Szukałem kiedyś... ale nie było... :smile: Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-09, 22:09 ]
Witam Wszystkich. A może się Ktoś podzieli wiedzą na temat Xilog'a :roll: Zapraszam i Pozdrawiam
Homag BAZ 222
SCM Record 130

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Morbidelli”