Modernizacja szlifierki - sterowanie CNC

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
mysza_81
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2007, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Modernizacja szlifierki - sterowanie CNC

#1

Post napisał: mysza_81 » 02 kwie 2007, 10:30

Witam mam następujące sprawę.
Posiadam szlifierkę, w której jest tak zwany "diamentownik" czyli układ do wyrównywania ściernicy na określony kształt. Kształt ten jest uzyskiwany za pomocą wzorca kształtu, czyli płytki np. jeśli szlifuje łuk to wsadzam w "diamentownik" płytkę w kształcie łuku. Po wzorcu kształtu jeździ wodzik który połączony jest z diamentem który przesuwa się po ściernicy i wyrównuj ją na określony kształt (np. łuku). Układ napędzany jest hydraulicznie. Chciałbym ten układ przerobić na sterowanie numeryczne ponieważ gdy obrabiam nowy kształt muszę zakładać nowy wzorzec kształtu (tak odpalił bym tylko program), wzorce kształtu po jakimś czasie się zużywają a wcale tanie nie są, układ diamentownika jest już trochę zużyty, podejrzewam że mogą już tego nie produkować. Czy możecie mi podać adresy do firm, które mogły by przeprowadzić modernizację mojej maszyny, które zajmują się tego typu sprawami. Wydaje mi się że układ ten jest dość prosty, praktycznie podobny do tokarki CNC. Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Tomasz



Tagi:


Jackow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2007, 13:06
Lokalizacja: POMORZE

#2

Post napisał: Jackow » 02 kwie 2007, 11:24

spróbuj skontaktować się z Studerem , oto adres http://www.studer.com/indexFlash6_studee.htm


Piotr Tarasiuk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 04 lut 2006, 22:54
Lokalizacja: Hajnówka

#3

Post napisał: Piotr Tarasiuk » 03 kwie 2007, 08:40

Skontaktuj sie z firmą "PONAR" w Koronowie.
Przerobili nam kilka szlifierek na sterowane CNC. Po dotarciu działa to przyjemnnie.
W moim przypadku - bazą były płaszczyznówki 3Ł722 (konstrukcja ze wschodu). Po modernizacji działa to u nas na SINUMERIKU 802S.
W razie czego szersze info - dam na priv
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”