GŁOWICA NARZĘDZIOWA TZC 32N1C problem z ustawieniem narzędzi

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
michal00
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2008, 08:58
Lokalizacja: białystok

GŁOWICA NARZĘDZIOWA TZC 32N1C problem z ustawieniem narzędzi

#1

Post napisał: michal00 » 30 paź 2008, 09:29

Witam
Mam problem z głowicą narzędziową w TZC 32n1c. Do wykonywania detali wykorzystuję dwie pozycje głowicy(dwa narzędzia). Problem w tym że przy obracaniu na drugie narzędzie podczas toczenia głowica zatrzymuje się o jedną pozycję wcześniej niż powinna. Następnie maszyna wykonuje dalsze kroki zapisane w programie. Dodam że maszyna wcześniej pracowała dwa lata na tym programie i wszystko było ok. Przy głowicy jest tylko jeden czujnik, a dokładnie krańcówka tuż obok siłownika hydraulicznego który powoduje obrót głowicy(innych czujników nie widzę). Nie wiem na jakiej zasadzie układ sterowania rozpoznaje właściwą pozycję noża. Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym problemem?? Mam pytanko czy ktokolwiek posiada DTR do tej tokarki pod względem mechanicznym bo ja nie posiadam nawet karteczki :cry:



Tagi:


jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#2

Post napisał: jjanusz » 30 paź 2008, 09:48

Od góry co wchodzi woda do imaka jest dekiel na 3 śruby M6 odkręć go i tam są 3 mikrowyłączniki
dokumentacie pośiadam w wersi papierowej jak by co to pytaj
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 30 paź 2008, 12:51

kiedyś na takiej robiłem i to był jeden z głownych problemów , nawet przerobiono te mikrostyki pod deklem na elektronike optyczną ale mimo to wilgoc robiła swoje i głowica świrowała. nawet raz obróciło ją w detalu..... (ta krancówka -to tylko potwierdzenie że głowica osiadła w gnieździe) otwóz dekiel i posprawdzaj mikro styki może któryś z nich padł (to sie zdarza)

ps.DTR. nie załatwie bo juz tam nie pracuje .. ale juz wiesz gdzie szukac wiec może obejdziesz sie bez niej
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
michal00
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2008, 08:58
Lokalizacja: białystok

#4

Post napisał: michal00 » 30 paź 2008, 13:33

wielkie dzięki
rozbebeszyłem złoma i mam przyczynę: tak jak napisaliście jeden z mikro wyłączników padł także dzięki za pomoc

PS
Odnośnie DTR-ki to może ktoś ma skany albo ma namiary na kogoś kto to ma, bo nie mam odwagi prosić kogoś o skanowanie całej dokumentacji(przypuszczam że nie jest to kilkanaście stron tyko -dziesiąt). Ta tokarka w firmie gdzie pracuję to opłakany stan a jedyne co posiadam to książka odnośnie programowania(dobre i to :sad: ). Brak dokumentacji powoduje że jakakolwiek awaria to dochodzenie po nitce do problemu. W sumie żaden problem, ale maszyna wiekowa i zaniedbana więc dosyć awaryjna. Z większością sobie radzę ale choćby ten przypadek, trzeba wiedzieć gdzie szukać i od razu problem z głowy :neutral:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: BYDGOST » 04 lis 2008, 14:43

Mam DTR do TZC32N ale bez oznaczenia C1 i rzeczywiście jest to niezła książka. Dorywczo mogę fragmenty zeskanować, ale całość to kawał czasu by zabrało a ja jestem naprawdę mocno zajęty. Chyba, że Ci bardzo zależy to oddam do kserowania. Będą jakieś koszty, ale będziesz miał to co potrzebujesz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”