Fanuc - podłączemie RS232 do sieci LAN

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Hellcat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2007, 14:38
Lokalizacja: W-wa

Fanuc - podłączemie RS232 do sieci LAN

#1

Post napisał: Hellcat » 18 kwie 2007, 14:51

Witam Szanownych Forumowiczów

Postanowiłem sobie zmodyfikować maszyny (starsze Fanuc, Simnumerik i Heidenhein) w taki sposób, aby móc sobie ładować na nie programy z komputera poprzez sieć LAN (czyli zwykłą komputerową). Pomyślałem więc sobie, że dołożę do maszyny przejściówkę z RS232 na LAN (czyli RJ45). Wszystko to niby pięknie, ale pojawił się problem, którego nie potrafię przeskoczyć - w starszych sterownikach, aby załadować program, najpierw trzeba wcisnąć na pulpicie maszyny klawisz "INPUT" (lub , jak np. w Mitsubishi M520, trzeba najpierw wpisać numer programu, nacisnąć "INPUT",), a później dopiero uruchomić transmisję poprzez program DNC.
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wie, jak wyłączyć konieczność naciskania klawisza "Input" przed załadowaniem programu poprzez DNC ? Będę wdzięczny za podpowiedź.



Tagi:


felis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:22
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: felis » 15 maja 2007, 18:19

Witam

U mnie jest Declek FP3NC i występuje podobny problem.
Da się to obejść chyba na dwa sposoby ale jest to nieopłacalne.
1. Zmienić program w maszynie - raczej niewykonalne
2. Zrobić urządzenie (przekaźniki) które przed wysyłaniem programu będą wykonywały pewną sekwencje klawiszy.

Wiec pozostało mi tylko przyciskać i wysyłać program.
pozdrawiam
Felis

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 03 cze 2007, 17:31

jest to spory problem i czy warty rozpatrzenia. można część informacji z góry załadować bezpośrednio do procesora ale co się stanie jak będzie wykonywać jakies instrukcje...program ?? Mozna też zmienić protokól RS232 ale też to nie będzie takie jak by się wydawalo łatwe.
Co zrobić .... zasięgnij informacji w firmie NUM. Tam mają takie przejściówki w swoich maszynach ale wiem że mało kto z tego kozysta bo sa z tym problemy. Po za tym ... LAN do maszyn to raczej nic dobrego. Proponuję jak coś to RS232 / RS 485
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


mateczek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2012, 19:57
Lokalizacja: bezdomny

#4

Post napisał: mateczek » 17 paź 2012, 09:03

http://wikimarek.educatewiki.com/wiki/DNC

Wiecie w jaki sposób zmienić port szeregowy w fanucu 18i
Chodzi o to, że chciałbym przełączyć maszyne z portu RS232-1 na port opisany RS232-2 JD36B channel2
Na porcie pierwszym generuje mi alarm 86 (Terminal Redy, a we wtyczne do fanuca jest przecież mostek między sygnałami DTR SDR więc uszkodzenie kabla raczej nie wchodzi w grę.) Chciałbym przepiąć komunikację z FANUCiem na port 2 .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”