Enkoder bosch

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
zacny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2009, 21:37
Lokalizacja: Wales-Cymru

Enkoder bosch

#1

Post napisał: zacny » 09 mar 2009, 22:16

Witam wszystkich :smile:
Mam następujące pytanie, w trzyosiowym centrum obróbczym WADKIN padł enkoder na osi Z, po naprawie w serwisie założyłem go na powrót nie przemując sie za bardzo położeniem, bo zadnych kluczy ani znaków nie było. Oczywiście maszyna nie wraca do punktu zerowego , jak to się ustawia, tzn położenie enkodera w stosunku do wirnika motoru. Wszystko a więc sterowanie, motory, enkoder jest BOSCH-a.
Drugie pytanie bardzo podobne. Włoska zaginarka do rur została rozebrana ze względu na remont układów hydrauliki i po złożeniu jest problem z obrotowym cylindrem zaginającym.Obrotowy cylinder hydrauliczny ma pod spodem koło pasowe i przekazuje paskiem zębatym obrót na enkoder przykręcony na bloku maszyny. Cylinder obraca się max o 110 stopni. Prawdopodobnie pasek jest założony przypadkowo i zerowy-startowy punkt cylindra nie jest zerowym punktem enkodera , w wyniku czego maszyna raz że myli kąty zaginania a drugie to wykonuje ruchy cylindrem raz w jedną raz w drugą stronę. Przed remontem elektronika była w porządku na 100% problem był w hydraulice.
Odpowiadam za tzw utrzymanie ruchu a remonty robią serwisy ale jak widzę co oni wyprawiają to nóż się w kieszeni otwiera, stąd moja prośba o pomoc. Czy jestem w stanie ustawić te enkodery we właściwe położenie , jak powinna wyglądać procedura?


...ja tu widzę niezły burdel siostry.

Tagi:

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”