Wycinanie laserem w tekturze falistej


Autor tematu
TomZaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2014, 13:06
Lokalizacja: Wrocław

Wycinanie laserem w tekturze falistej

#1

Post napisał: TomZaw » 31 mar 2014, 13:14

Witam, znalazłem to forum z nadzieją, że znajdzie się ktoś doświadczony w temacie kto pomoże.

Potrzebuję wycinać dość precyzyjne elementy w tekturze falistej 5 warstwowej i grubości 4mm. Zrobiłem ostatnio próbę w jednej z firm świadczących taką usługę.

Jeśli chodzi o precyzję to jak to na laserze wyszło znakomicie jednak powstały dwa mankamenty.

Po pierwsze po drugiej stronie materiały powstały niewielkie osmolenia, których za nic nie da się zetrzeć.

Po drugie, minęło już kilka dni a wycięte elementy co prawda mniej ale wciąż śmierdzą spalenizną jak ubrania po ognisku.

Czy jest jakiś sposób, żeby uniknąć tych nieprzyjemnych skutków wycinając w takim materiale?

W razie czego jestem gotów przeprowadzić kolejne próby z różnymi ustawieniami prędkości i wykorzystania mocy lasera.

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#2

Post napisał: triera » 31 mar 2014, 14:19

Oczywiście: ploter z nożem oscylacyjnym.
Tylko, że krawędź może nie być tak gładka,
jak po laserze. Ale też nie będzie osmaleń.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wycinanie laserem w tekturze falistej

#3

Post napisał: koala.g » 31 mar 2014, 15:40

TomZaw pisze: Po pierwsze po drugiej stronie materiały powstały niewielkie osmolenia, których za nic nie da się zetrzeć.
To dziwne bo powinny po pierwszej stronie(z góry) być osmolenia. Dół powinien być czysty chyba że zbyt dużą mocą i za wolno się tnie.


Śmierdzieć będzie.


Autor tematu
TomZaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2014, 13:06
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: TomZaw » 31 mar 2014, 16:32

Chętnie zrobiłbym próbę na ploterze oscylacyjnym jednak google niespecjalnie pomaga w tym temacie dlatego jeśli to możliwe proszę o wskazanie firmy we wrocławiu bądź bliskiej okolicy, która ma taki ploter.


EDIT: Info na wypadek gdyby ktoś w przyszłości spotkał się z takim samym problemem - We Wrocławiu kilka firm musiało odmówić wykonania tak małego zlecenia ale znalazła się jedna firma zajmująca się produkcją materiałów reklamowych z tektury i bez problemu podejmie się wycięcia na ploterze dość skomplikowanych kształtów w tekturze falistej takiej jak pisałem wcześniej. Jest to firma Tektoora na Fabrycznej 19 we Wrocławiu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Modelarstwo”