Tworzywo do ręcznej obróbki.


Autor tematu
lukpio3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Tworzywo do ręcznej obróbki.

#1

Post napisał: lukpio3 » 10 lip 2011, 20:55

Witam.
Nie wiem czy w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam. Otóż chciałem Was zapytać, czy jest jakieś tworzywo plastikowe które dało by radę obrabiać ręcznie w domowych warunkach? Potrzebuję zrobić sobie mocowanie do wyświetlacza od zestawu głośnomówiącego. Wiem że są gotowe podstawki ale ja mam takie miejsce gdzie podstawka gotowa nie zda egzaminu dlatego chcę to sobie zrobić sam, tak żeby wszystko ładnie i fajnie wkomponować w samochód. Podstawka ma byś w kształcie trójkąta. Poniżej przedstawiam taki bardzo ogólny rysunek wykonany ręcznie w paincie.
Obrazek

Jest to widok z góry. Te czarne kreski to są ścianki tej podstawki, one nie muszę być grube, wyświetlacz jest leciutki. Tylko żeby całość była stabilna żeby przy naciskaniu guzików mi się nie uginało. Wysokość tej podstawki to jakieś 2cm. Jedną stronę przykręcam do konsoli gdzie mam specjalnie przygotowane miejsce obok radia CB a do drugiej ze ścianek mocuję wyświetlacz. Tylko nie wiem z jakiego materiału to wykonać. Bardzo proszę o jakieś pomysły.
Pozdrawiam.



Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

materiał

#2

Post napisał: wt » 12 lip 2011, 00:47

Może da się wykonać podstawkę z turbaksu, albo kompozytu z żywicy epoksydowej i płótna. Daje się piłować, przecinać, kleić, a potem pomalować.

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#3

Post napisał: ursus_arctos » 12 lip 2011, 09:51

Kompozyt "szmaciano-epoksydowy" jest całkiem przyjemnym materiałem. Jeżeli nie ma jakichś szczególnych wymagań mechanicznych, to można użyć dowolnej tkaniny i mieć od razu właściwy kolor (jeżeli żywica jest przezroczysta). Kiepskie żywice miękną w gorącej wodzie i można taki materiał wtedy wyginać - już po zlaminowaniu.
Można też użyć jakiejś żywicy epoksydowej z wypełniaczem (np. włóknem szklanym) i zrobić odlew.
Do uformowania powierzchni o bardziej fantazyjnych kształtach można użyć formy z wosku - odklei się ładnie pod wpływem temperatury. Do płaskich powierzchni można użyć polipropylenu (pudełko po lodach na przykład) - żywice epoksydowe się do niego nie przyklejają i po związaniu można przedmiot bez problemu oderwać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Modelarstwo”