projekt i wykonanie specificznych modeli pendrive


Autor tematu
erda
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:09
Lokalizacja: slask

projekt i wykonanie specificznych modeli pendrive

#1

Post napisał: erda » 20 lis 2009, 18:23


na ten styl
z ofertami prosze na priv lub pod numerem tel 793383755, gg 5414764
50-100szt.

jest to model tej maszynki



Tagi:

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 511
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#2

Post napisał: podrzeźbi » 21 lis 2009, 01:28

Fajny pomysł. Móc se całe studio muzyczne podłączyć do kompa przy pomocy USB. Są dziś programy portable a moc obliczeniowa nowego np. dwukorzystnego kompa wielokrotnie przewyższa sumę mocy obliczeniowych poszczególnych elementów studia muzycznego z lat '90. Dziś można to wszystko mieć wirtualnie i o niebotycznie niższą cenę. Podobają mi się wszystkie gadżety na USB. Ja se kupiłem klawiaturę MIDI ale nawet przez USB ma to wszystko latencję. Jakoś stare rozwiązania są tu ciągle lepsze.


radziwon
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:54
Lokalizacja: Bia?ystok

#3

Post napisał: radziwon » 22 lis 2009, 12:23

(...) nawet przez USB ma to wszystko latencję.
Nie "nawet" tylko "dlatego". USB stosuje protokół pakietowy. Czyli wysyłamy paczkę jak nazbiera się dość danych. To z tego powodu do cnc się stosuje port równoległy, a wszystkie zastosowanie USB wymaga zastosowania bufora przed sterownikiem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 511
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#4

Post napisał: podrzeźbi » 22 lis 2009, 14:21

Akurat sama transmisja przez USB daje niezauważalne opóźnienie. Gorzej z kartą dźwiękową w lapku, ma wirtualny syntezator MIDI i jedzie na procku systemowym. Do tego mam bluetooth stereo - A2DP i to też niestety dodaje swoje 3 grosze do ogólnej latencji. Wcześniej używałem innej klawiatury poprzez dodatkowy przetwornik MIDI -USB. Na niej trzeba było czekać 1 sekundę - tragedia. I właśnie ciekaw jestem opinii ludzi tu z forum, którzy przesiedli się w swoich maszynkach CNC z LPT na USB. Czy są całkowicie zadowoleni z nowej (lepszej ?) technologii ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Modelarstwo”