Strona Główna CNC FORUM
Amatorskie maszyny CNC

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Akcesoria CNC

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką żywicę wybrać?
Autor Wiadomość
pukury 
Specjalista poziom 3
no i co teraz ?


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 1627
Skąd: kraków
Wysłany: 2007-03-14, 16:05   

witam !! nie ma tak dobrze ! jak dasz za dużo to proces utwardzania może być " burzliwy " - temperatura . poza tym ten utwardzacz wchodzi w reakcję w taki sposób że jak go będzie za dużo to zostanie w strukturze i będzie sobie trwał :lol: . staraj się trzymać proporcje . dlatego też proponowałem PAC . nawiasem mówiąc na allegro ( był link ) jest właśnie ep5 i pac . pozdrawiam !!
_________________
pukury - bez majzla i młota to nie jest robota !!
 
 
Leoo 
Specjalista poziom 3


Pomógł: 149 razy
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 1875
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2007-03-14, 16:38   

Kup sobie duzą strzykawkę do żywicy i małą do utwardzacza. Ciężar właściwy obu substancji pewnie znajdziesz w sieci.
Nawet jeśli zastosujesz proporcje objętościowe to błąd nie powinien być zbyt duży.
Jeśli koniecznie chcesz mieć superdokładie to zważ i oblicz objętości obu substancji, z których wyliczysz ciężary właściwe.
Przypadkiem nie zastosuj jednej strzykawki do obu składników!
 
 
Szopler 
Specjalista poziom 1
Student WIP PW



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 249
Skąd: Siedlce/Warszawa
Wysłany: 2007-03-14, 16:41   

Tak właśnie planuję zrobić... A co do nie stosowania 1 strzykawki to wydaje mi się to oczywiste :wink:
 
 
 
Jaszuk88 
Specjalista poziom 1
amator cnc



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 295
Skąd: nasza galaktyka
Wysłany: 2008-02-07, 00:42   

puk, puk czy zalewa się udała? :wink:
 
 
Szopler 
Specjalista poziom 1
Student WIP PW



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 249
Skąd: Siedlce/Warszawa
Wysłany: 2008-02-07, 08:21   

Owszem, udała się. Było z tym trochę zabawy w uszczelnianie (plasteliną i parafiną), ale ogólnie nie wyszło źle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

sponsorem forum jest www.akcesoria.cnc.info.pl
Informacje na witrynie cnc.info.pl są podawane tylko w celach edukacyjnych oraz hobbystycznych. Jedynie użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, cnc.info.pl może przekazać wszelkie informacje właściwym organom państwowym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych cnc.info.pl nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników firmom i osobom prywatnym. Hasła, adresy e-mail oraz numery IP są szyfrowane w bazie danych i jedynie administrator jest w stanie odczytać te informacje. Cnc.info.pl jest przeciwna łamaniu zabezpieczeń oraz łamaniu praw autorskich, jednak niektóre osoby nie przestrzegają naszego regulaminu. Jeżeli zobaczyłeś wiadomość lub plik, który twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza twoje dobra osobiste, prosimy o natychmiastowy kontakt:
Administrator

www.akcesoria.cnc.info.plsilniki krokoweŁożyska linioweśruby trapezowe i kulowe
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 10