Forma odlewnicza.

Dyskusje na tematy związane z przygotowywaniem form.

Autor tematu
Tedi13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2010, 17:48
Lokalizacja: Kraków

Forma odlewnicza.

#1

Post napisał: Tedi13 » 14 paź 2010, 17:51

Witam.
Jestem nowy i to mój pierwszy post na tym forum więc chciałem się przywitac
Nie wiem czy dobrze trafiłem i czy w dobrym dziale pisze ale do rzeczy potrzebóje waszej pomocy ponieważ chciałem sobie zrobić forme odlewniczą do wyrobu przynęt wędkarskich mianowicie woblerów może ktoś łowi i wie o co chodzi . A więc nie wiem z jakiego materiału powinna byc wykonana taka forma może ktoś wie chciałbym o podanie nazwy tego produktu odlewniczego jak najtańszego . Co do samych przynęt wytwarzałbym je z pianki i tu znowu nie wiem jaka to powinna byc pianka proszę o pomoc w moim problemie
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje.



Tagi:


artipasior
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:44
Lokalizacja: wrocław

#2

Post napisał: artipasior » 14 paź 2010, 18:57

witam ,ja tez jestem tu nowy.No ale odnośnie twojego pytania co do form na woblery to zona mojego kumpla pracowała w wytwórni woblerów i mówiła ze formy są z materiału podobnego do plastiku .czyli najpierw stelaż wobka wkładała do formy póżniej nasypywała tam drobniutkich styropianowych kuleczek i to wszystko do mocno ciepłej wody na jakiś tam czas i tak wychodziła surówka woblerka .Niestety pochodzenie tych materiałów nie jest mi znane, a ona też nie mogła tego wynieść bo szef pilnował jak oka w głowie


yoyer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 441
Rejestracja: 07 sie 2005, 18:22
Lokalizacja: WLKP

#3

Post napisał: yoyer » 14 paź 2010, 19:14

Widze, ze sezon na szczupaka osiaga apogeum ;] Wiem cos o tym ale fektow... zero... szkoda slow ile juz stracilem sprzetu na zaczepach :neutral:

Co do Waszego pytania. Mozecie sprobowac tego - http://allegro.onet.pl/pianka-poliureta ... 48413.html

Bylo w innym watku...

Jak cos wymyslicie i bedziecie mieli efekty (w postaci woblerow) to dajcie znac... zdjecia etc...

[ Dodano: 2010-10-14, 19:19 ]
Pomogl?
Hooah!

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#4

Post napisał: KAJOS » 14 paź 2010, 21:26

Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Autor tematu
Tedi13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2010, 17:48
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: Tedi13 » 16 paź 2010, 18:40

Ok dzięki właśnie nad tym samym się kiedyś zastanawiałem :mrgreen: i wy potwierdziliście moje przypuszczenia oczywiście klikam każdemu pomógł :mrgreen:

Teraz zastanawiam się jak taką forme zrobic ale może coś wymyśle :wink:

Co do zdjęc to tak szybko nie wstawie bo to zajęcie zaplanowałem na zime gdy się będę nudził :razz:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wytwarzanie Form”