Sinumerik 840 - jak zwiększyć liczbę katalogów, plików?

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
tro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2009, 12:24
Lokalizacja: mikołów

Sinumerik 840 - jak zwiększyć liczbę katalogów, plików?

#1

Post napisał: tro » 25 lut 2009, 12:30

Witam. Mam mały problem. Potrzebuje zwiększyć liczbę katalogów i plików w sterowniku. Mam wolne połowę pamięci, ale ustawienia zrobione np na 30 katalogów i 100 plików. Czy z poziomu operatora jest możliwość ich zwiększenia?
Proszę o pomoc
pozdrawiam

p.s. jeśli by ktoś wiedział jak to zrobić to proszę o dokładną instrukcję.



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 25 lut 2009, 15:28

To jest kolejny przypadek (w kategorii: "niespodzianki Siemensa") :mrgreen:
Niesetety zeby zmienic ilosc dostepnych katalogow i plikow konieczne jest przeladowanie danych NCK ( wymagana jest reorganizacja pamięci). Jest to operacja nie tyle niemozliwa co ryzykowna..... Jak cos pojdzie nie tak - strowanie moze sie juz nie obudzic :(. Najlepiej zostawic ta procedure Serwisowi...
Jezeli juz koniecznie zalezy nam na ryzyku to nalezy zrobic tak:

1. Robimy kopie NCK ( CNC -> Start-up -> services -> Data out -> na liscie wyszukujemy "Start-up data" -> Enter -> NCK data -> wysylamy to na PC po RS232 (uzywamy np WinPCIN))
2. zmieniamy dane maszynowe
- MD 18320: MM_NUM_FILES_IN_FILESYSTEM ( max 512 !!!) ale kazdy przydzial powoduje utrate 1kB/na plik - czyli trzeba oszczednie bo moze zabraknac pamieci... :)
- MD 18280: MM_NUM_FILES_PER_DIR - ilosc plikow na katalog ( najlepiej tyle samo co w 18320)
- MD 18310: MM_NUM_DIR_IN_FILESYSTEM - ilosc katalogow w systemie (max 256!!!!) ale tez proponuje jak najmniej, bo tez tracimy pamiec na alokacje.

Podczas zmiany ktoregokolwiek z powyzszych parametrow wywali sie czerwony alarm !!!!!!
Nalezy mimo to zmienic wszystkie pozostale parametry!!!

3. Teraz robimy ponowny zrzut NCK ( nie wolno wylaczyc wczesiej sterowania!!!)
4 Ladujemy spowortem dopiero co zrzucone NCK (kilkakrotnie nastapi samoczynny restart sterowania i kontynuacja ladowania NCK) NIE PRZERYWAMY TRANSMISJI !!!!!!
5 Restart Maszyny
6 Jak po restarcie klawiatura nadal miga - no to mamy przechalpane :)))))
7 Wtedy ostatnia szansa to zaladowac NCK zrobione na samym poczatku

Jezeli nadal masz ochote sprobowac samemu - to zycze powodzenia....
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
tro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2009, 12:24
Lokalizacja: mikołów

#3

Post napisał: tro » 26 lut 2009, 06:50

Witam. Dzięki wielkie za odpowiedź. wynika z tego ze jednam muszę czekać na gostka który serwisuje i programuje nam maszyny.
Tak myślałem ze to jest dość skomplikowane:)

dzięki pozdrawiam


jtk66
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2009, 16:11
Lokalizacja: Łęczna

#4

Post napisał: jtk66 » 15 mar 2009, 16:40

Podpowiem Ci z poziomu opratora,jeżeli brakowało mi katalogów a miałem wolną pamięć,dopisywałem program w katalogu np. %1 i robiłem skok do nr. bloku w którym zaczynał się dopisany program np.N01 @100 K80 oznacza skok do bloku N80 w dół lub @100 K-80 skok do bloku w górę, ale nie jest to lekarstwo na twój problem.Znam gostka,który ma to w jednym palcu,ale obecnie wykonuje zlecenie na śląsku. :roll:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”