pytanie o centrum 5 osiowe

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
robi30
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2013, 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

pytanie o centrum 5 osiowe

#1

Post napisał: robi30 » 11 kwie 2013, 22:01

Witam jestem pierwszy raz na tym forum o tej tematyce,pracuje w zakładzie stolarskim gdzie robimy głównie meble pod zamówienie kuchnie,szafy,lazienki gabinet itd,od 3 lat obsługuje jako jedyny w zakładzie bhx050 WEEKE,pisze sam programy co i jak ma byc wiercone,frezowane itp także mam ją opanowane.pytanie mam takie szef panuje kupic centrum 5 osiowe też weeke i ja też mam je obsługiwać,mam troche obawy czy dam rade,wiadomo przeskok patrzą na nią jest ogromny,czy moje obawy są przed wczesne czy tylko strach ma wielkie oczy.
jak wygląda sprawa woodwop 6.0 bo ten co teraz mam 5.0 jest banialnie prosty,
także wiecej nie pisze może wywiąże sie rozmowa z ze mną na ten temat z góry dziękuje



Tagi:

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#2

Post napisał: tanifon » 11 kwie 2013, 22:12

Mozę kolega ściągnie demo i sam zobaczy na czym polegają różnice w sofcie ?
Generalnie dodatkowe 2osie używa się sporadycznie dlatego nie ma strachu .

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2013, 07:27 przez tanifon, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..


Autor tematu
robi30
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2013, 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: robi30 » 11 kwie 2013, 22:24

na tej co robie maszynie spelnia oczekiwania zakładu ale trzeba iść do przodu wymagania klienta coraz wieksze,ściagnołem sobie ta wersje demko woodwopa 6.0 w sumie nie wygląda żle kwestia przyzwyczajenia,szef sie podjarał na ten agregat flex5+


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 11 kwie 2013, 23:24

Dasz radę, ze świeczką poszukać jakiegokolwiek programisty, operatora cnc który rady by nie dał. Toć to drzewo i dycha w tą czy tamtą wielkiej różnicy nie robi...

Pisania programów z palca na 5 osi raczej nikt nie będzie wymagał.

Zresztą o co pytasz?, 5 opanowałeś to i z 6 dasz radę.
Trudność....paint+word.....ale o tym pewnie już wiesz.


indor1000
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:03
Lokalizacja: Kalwaria

#5

Post napisał: indor1000 » 12 kwie 2013, 07:58

Raczej nie będziesz miał problemów z obsługą pięcioosiówki ja od prawie trzech lat pracuje na Homagu BMG 511 Optimat i jest spoko a od jedenastu lat w WoodWOP.Co do pisania programów na taką maszynę to lepszy od WoodWOPa jest jakiś program Camowski taki jak TopSolid lub AlphaCAM.Od sześciu lat tez używamy flexa5,fajny agregat ale trzeba sprawdzić pod jakimi obciążeniami może on pracować czyli dane techniczne po-prostu nie nadaje się on do jakiejś grubszej (cięższej)obróbki ale ogólnie śmiga.


Autor tematu
robi30
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2013, 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post napisał: robi30 » 12 kwie 2013, 19:12

z tym obciążeniem flexa5 to wiemy przedstawiciel homaga nam to mówił,że on nadaje się do drobnych prac itd i sporadycznie może popracować z wiekszym obciążeniem,ale jeszcze ma być dodatkowy agregat do dużych obciążen,także zobaczymy niby ma być bogata wersja maszyny.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#7

Post napisał: lajosz » 14 kwie 2013, 22:03

@robi30

Spokojnie dasz radę (chodzi o obsługę 5 osi).

---------------------

A tak na marginesie, to moim zdaniem, ten nowy WoodWop, czyli wersja 6.0 - 6.1, jest niestety mniej intuicyjny niż starsze wersje i co więcej, jest po prostu wolniejszy.
Dodatkowo niezwykle mnie denerwuje ten cukierkowaty interfejs.
Po prostu klasyczny przerost formy nad treścią.
Moim zdaniem, należało do starszych wersji dodać tylko widok w 3D + oczywiście wszystkie nowe opcje i byłoby lepiej.
Ja oczywiście wiem, że do wszystkiego się można przyzwyczaić, ale taki WoodWop, to nie jakiś infantylny programik gdzie interfejs można zmieniać co roku, tylko narzędzie pracy.

To tak, jakby ktoś nagle wymyślił, że od dzisiaj skrzypce będą miały progi i pudło od gitary.
Czy da się do tego przyzwyczaić ?
Zapewne tak, ale dla kogoś kto dopiero rozpoczyna przygodę z muzyką i nigdy nie miał skrzypiec w rękach.
Natomiast cała reszta skrzypków raczej nie byłaby zachwycona.

Druga sprawa to szybkość działania nowego WoodWopa.
Na kompie Intel i-7 3770 k + 16GB RAM DDR3 + Nvidia GTX 570 1.5GB, nowy WoodWop nie zachwyca szybkością.
Już samo otwarcie programu trwa długo, po czym praca w nim to jakiś żart, a nie normalna praca. (Przypomnę, że WoodWop 5.0 po kliknięciu w ikonę otwiera się dosłownie natychmiast.)
WW 6.0-6.1 jest niesamowicie wolny także podczas pracy,a wyświetlanie w 3D to jakiś koszmar.
Na karcie graficznej, na której najnowsze gry (np. Crysis 3) brykają w max detalach bez najmniejszego zająknięcia, w/w WW 6, pokazuje tragedię.
Co prawda wszystkie w/w objawy dotyczyły WW 6.0-6.1 w wersji demo, ale jeśli producent tego oprogramowania wypuszczając demo, w taki właśnie sposób "zachęca" do kupna, to gratuluję samopoczucia.
Najgorsze jest to, że nowi klienci mający zamiar kupić Homaga/Weeke, po prostu nie mają innego wyjścia i MUSZĄ kupować to wraz z nowym WoodWop-em.

No cóż, ponarzekałem sobie trochę :)

Pozdrawiam.


Autor tematu
robi30
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2013, 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Post napisał: robi30 » 15 kwie 2013, 05:48

i z tym sie zgadzam,rozmawiałem serwisantem homaga sam przyznał że woodwop 6.0 to krok w tył,i ten temat wspomniałem przy rozmowie z sprzedawcą ale się wypioł powiedział że są to bzdury że serwisanci zawsze coś mają,i że teraz w maszynach mają wzmocnione komputery i karty graficzne itp


adas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:56
Lokalizacja: Bialystok

#9

Post napisał: adas » 15 kwie 2013, 23:00

No to bede sie musial przyjzec nowemu woodwopowi na Dremie. Ostatnio sluszalem, ze wiodacy producenci beda miec w ofercie oprogramowanie do plynnej obrobki w 5 osiach. Czy ktos o tym slyszal(ja wiem o Biesse i Homagu)?
Pozdrawiam
Adas


adas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:56
Lokalizacja: Bialystok

#10

Post napisał: adas » 19 kwie 2013, 11:38

No i sie "dowiedzialem". Z duzej chmury maly deszcz. Zapewne wiekszosc nowosci bedzie zaprezentowana na tegorocznej Lignie. Niestety Drema z roku na rok coraz chudsza. Organizatorzy jezeli chca utrzymac frekwencje muszacos zmienic choc niektore stoiska byly pomyslane bardzo profesjonalnie.
Pozdrawiam
Adas

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”