Pytanie do znajacych temat

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
red0009
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2010, 15:08
Lokalizacja: Lerida

Pytanie do znajacych temat

#1

Post napisał: red0009 » 18 lis 2010, 15:32

Z gory dodam ze jestem tu nowy.Gdy mialem 14 lat wyjechalem zagranice z rodzicami,teraz mam 20 lat i koncze technikum na stolarskie w Hiszpanii. W Hiszpani stolarstwo robi sie 2 lata z opcja 3 roku gdzie ten rok poswieca sie na nauke CNC. Nurtuje mnie jedno pytanie,otoz probowalem sie dowiedziec od tutejszych nauczycieli czy po skonczeniu tego 3 roku bede mogl pracowac tylko jako operator CNC czy takze jako Programista CNC. Ich zamurowalo bo tutaj nie rozdizelaja chyba tego na programiste i operatora CNC. Poprostu nie wiedzieli o co mi chodzi.Powiedzieli mi ze na tym 3 roku naucza nas programowania maszyn CNC,czyli wybor odpowiednich wiertel (narzedzi ktorymi takowa masyzna pracuje.Ucza nas takze rysunkow w programie AUTOCAD ktore pozniej trzeba przezucic do maszyny i odpowiednio ustawic maszyne by wyrabiala te czesci ktore rysowalismy w programie. Wiec chcialbym sie dowiedziec jak to jest w Polsce? Czy po skonczeniu tego jestem zwyklym operatorem CNC? Jak myslicie?Co sie pojmuje w Polsce pod okresleniem Programista CNC? Czym sie rozni od operatora?Czy bardzierj sie oplaca pracowac w metalu jako CNC czy stolarstwie?Dzieki z gory za odpowiedzi.. i licze na wyrozumialosc jako ze dopiero wkrazaczam w ten swiat zwany CNC. :)



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#2

Post napisał: Piotrjub » 18 lis 2010, 16:28

nie zakładaj wielu takich samych tematów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”