Ploter z palnikiem

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
prezydent
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:30
Lokalizacja: Toruń

Ploter z palnikiem

#1

Post napisał: prezydent » 18 sty 2007, 18:48

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem plotera z palnikiem, a programem sterującym nim przez port rs-232 jest WinPCP. Którego używam do wszelkiero rodzaju wypalania boków łyżek od koparki etc. Jednak mam z nim problem który zdecydowanie spowalnia pracę na nim. Otóż zlecam znajomym grafikom rysowanie zamówionych rysunków. Jednak wszystkie rysunki jakie od nich dostaje mają dziwne linie przez środek wypalanego przedmiotu i maszyna w czasie pracy jeździ przez te linie.
Graficy poprawiają, zmieniają, ciągle jest tak samo.
Wiem że tak być niepowinno! Więc zostają mi następujące kwestie:
-profesjonalna edycja dostarczonych plików (.plt)
-zmiana programu sterującego

Dodam że działam na Win98. Szukałem nowszej wersji WinPCP ale w google znalazłem tylko jeden wynik: waszą strone, był to jakiś nieaktualny temat.

pozdraviam



Tagi:


tento
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

#2

Post napisał: tento » 21 cze 2007, 13:21

nie wiem nic o nowej wersji WinPCP ani nawet o samym WinPCP ale znam się nieco na grafice i formatach plików - może problem polega na konwersji - np robią rysunki na corelu i eksportują do .dxfa albo .ai którego Ty wczytujesz do swojego programu. Tego rodzaju błedy są czasem skutkiem symulowania mozliwości jednego formatu przez inny. Np ktoś rysuje za pomocą krzywych beziera ktore są potem przekształcane na odcinki prostych, albo spliny.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: pop9 » 21 cze 2007, 17:51

NArysuj rysunki w Autocad i zapisz w dxf a potem weż jakiś converter i zrób z tego plt

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”