Malowanie przy pomocy CNC

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
pjb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2009, 15:45
Lokalizacja: Krakow

Malowanie przy pomocy CNC

#1

Post napisał: pjb » 20 cze 2009, 15:45

Zbudowalem maszynke sluzaca do malowania, tzn na 3 osiach zamontowany jest aerograf, os Z sluzy do regulacji odleglosci aerografu od malowanej powierzchni. Sama maszynka jezdzi bez zarzutu, ale mam problem z samym malowaniem. Gestosci farb nie sa powtarzalne, aerograf to sie zapycha to znow pryska za bardzo, przy malowaniu recznym mozna to na biezaco korygowac np wydluzajac czas malowania, ale przy automacie wszystkie parametry (czas otwarcia dyszy, predkosc przesuwu) sa stale i raczej nie sposob ich modyfikowac w trakcie pracy, bo jest to klopotliwe i sypie sie cala koncepcja automatyzacji (prosciej jest to samo pomalowac recznie) Cale przedsiewziecie bedzie wymagalo pomalowania ok 2mln elementow, stad ma to isc jak najbardziej sprawnie i szybko. Przechodzac do rzeczy, potrzebuje bardziej niezawodna sama koncowke do malowania, najlepiej jakas listwe z dyszami, zeby rownolegle malowac wieksza ilosc co skroci czas pracy. Zapewne sa gotowe tego typu rozwiazania przemyslowe, tylko ja jestem zielony w temacie i nie mam pojecia gdzie i czego szukac.



Tagi:


muskiel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 152
Rejestracja: 26 mar 2005, 16:25
Lokalizacja: Starachowice

#2

Post napisał: muskiel » 20 cze 2009, 21:01

Witam,

Jestem ciekaw co to za element, ze Kolega ma tego 2mln pomalowac?

pzdr
Piotr

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#3

Post napisał: KAJOS » 21 cze 2009, 12:53

A ja bym fotki maszynki zobaczył ....
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

Awatar użytkownika

Inf-el
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 573
Rejestracja: 22 cze 2004, 18:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#4

Post napisał: Inf-el » 21 cze 2009, 19:29

Malowanie CNC to ciekawy temat. Też przymierzam się od dłuższego czasu i nie mam pomysłu jak to zrealizować. Kupiłem aerograf za ponad 200 zł. Mam kawałek maszyny cnc.
I co dalej ?

Ważna jest, moim zdaniem, możliwość płynnego, oddzielnego sterowania otwieraniem zaworu z farbą i powietrzem. Konstrukcję aerografu chyba będzie ciężko przerobić, ale zbudować taki pistolet od zera będzie jeszcze trudniej. Moim aerografem mogę malować linie o grubości od 1.5 mm. Chciałbym aby maszyna też miała taką możliwość.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”