Lasery firmy Trumph

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
normanek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2009, 13:16
Lokalizacja: tarnow

Lasery firmy Trumph

#1

Post napisał: normanek » 23 sty 2009, 21:22

1.jest tu moze kstos kto sie zajmuje serwisowaniem tych maszy pytam bo serwisanci z trumpha sa bardzo drodzy
2.czy ktos pracuje juz dłuzej na tego typu laserze?
3 jakimi oprogramowaniem generujecie projekty na jezyk NC
4.czy ktos ma moze tabele tecnologiczne trumpha do ciecie w j.polskim lub j.angielskim
chetnie bym z kims porozmawiał na te tematy a pzry okazji zasiegnoł pare rad :lol:
z góry dziekuje



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: ganzi » 24 sty 2009, 00:14

1.jest tu moze kstos kto sie zajmuje serwisowaniem tych maszy pytam bo serwisanci z trumpha sa bardzo drodzy
Cena, cóż… Jak to kiedyś ktoś powiedział pamiętaj, że jakość musi zawsze kosztować! Moim zdaniem nikt nie zna tych maszyn tak dobrze, jak serwisanci z TRUMPFa! Widziałem co się stało z laserem, który serwisowała nieodpowiednia osoba… Nie polecam!
2.czy ktos pracuje juz dłuzej na tego typu laserze?
Co prawda nie pracuje jako operator, ale od pewnego czasu programuje między innymi laserek TRUMPFa :)
3 jakimi oprogramowaniem generujecie projekty na jezyk NC
TruTops
chetnie bym z kims porozmawiał na te tematy a pzry okazji zasiegnoł pare rad
Pytaj śmiało, jeśli tylko będę znał odpowiedź postaram się pomóc

Pozdrawiam


Autor tematu
normanek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2009, 13:16
Lokalizacja: tarnow

#3

Post napisał: normanek » 26 sty 2009, 17:20

mam jeden problemik a mianowicie a w tych laserach jest taka funkcja "re-entry"czyli wescie od punktu przerwania. roilem pare prob kwadrat a w nim kolo zaczynam puszczam program pale kolo w połowie zatrzymuje wyrzucam programik potem re-entru mozna ustawic przed punktem przerwania i za ustawiam przed z 3mm puszczam programi i oknczy kolo potem pali kwadrat zatrzymuje w połowie wyrzucam program ponownie re-entry chce zaczac palic 3mm od punktu przerwania nie pali tylko jedzie jak by na tescie i konczy program. wiec zrobilem 2 probe jeszcze raz to samo przerwum na kólku wyrzucam program re entru koncze kolo 2 wkucie zaczyna palic kwadrat przerywamwyrzucam program znoów re-entry tylko teraz nie od punktu przerwania tylko jest tam funkcja "ostatni blok " wiec kaze mu taki i zaczyna mi palic ale nie w punkcie przerwania tylko od ostatniego orgu kwadratu ktury wyciol ile razy próbowalem czego moze byc to przyczyna
jak bylo tylko jedno naroze zaczete to wchodzil od niego jak były 3 to wchodzil od 3 czym to idze dlaczego nie da rady wchodzic idealnie w punkt przerwania tka jak na wodzie naprzykład


Gee
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:56
Lokalizacja: xxx

Re: Lasery firmy Trumph

#4

Post napisał: Gee » 28 sty 2009, 09:35

normanek pisze:1.jest tu moze kstos kto sie zajmuje serwisowaniem tych maszy pytam bo serwisanci z trumpha sa bardzo drodzy
2.czy ktos pracuje juz dłuzej na tego typu laserze?
3 jakimi oprogramowaniem generujecie projekty na jezyk NC
4.czy ktos ma moze tabele tecnologiczne trumpha do ciecie w j.polskim lub j.angielskim
chetnie bym z kims porozmawiał na te tematy a pzry okazji zasiegnoł pare rad :lol:
z góry dziekuje
1. Jeżeli chodzi o naprawy: robimy tylko to co w stanardzie - czyszczenie luster itp.
2. 4 lata jako programista, trochę dla ciekawości jako operator
3. TruTops i stary Tops 100
4. PL i oraz EN :)

Co do twojego pytania, szczerze mówiąc nie kapuję o co ci dokładnie chodzi. :razz:


Autor tematu
normanek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2009, 13:16
Lokalizacja: tarnow

#5

Post napisał: normanek » 29 sty 2009, 20:37

1.jak cena za sprawdzenie sprzetu czysczenie luster itp
2 pytanie chodzi mi o ciecie od punktu przerwania funkcja "re entry" załozmu ze cos tne i nagle pach produ niema uruchamiam maszyne i prubuje ciac od tego punktu gdzie stanol jak ta funkcja dzial prosze o mala instrukcje bo z reszta sobie radze
3 podaj mi jakis kontakt do siebie np.nr tel z góry dzieki


marekchorazak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2009, 11:14
Lokalizacja: LESZNO

#6

Post napisał: marekchorazak » 18 mar 2009, 14:05

jaki typ tj maszyny jest jesli mozna wiedziec ja pracuje na trumpf 6000L i moge ci powiedziec ze nieraz nie chce wejsc elastycznie przyczyna nie znana odpowiedz serwisantow jest jedna czasem tak bywa wywalic i wykonac na nowo jesli moge cos pomuc to pytaj na maila [email protected]
Witam jestem nowy na forum pracuje jako operator i programista wykrawarki firmy trumpf 6000L na forum szukam ciekawostek do wykonania lub nawiazania współpracy do wykonywania jakichś elementów (kwasiak, AL,st3s) ODPISUJCIE NA EMAIL [email protected]


Autor tematu
normanek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2009, 13:16
Lokalizacja: tarnow

#7

Post napisał: normanek » 06 kwie 2009, 21:42

z tym wejsciem od punkti ijego wszystkimi opcjami sobie poradzilem 1clay dzien roznych prob i go rozgryzlem :razz:
Mam prosbe ludziska dajcie jakies namaiary na siebie potzrebuje sprawdzic maszyne czyli to co servis robi czyszczenie luster itp itd jakies male szkolenie uzupelnaijace piszcie na [email protected] jak cena za godzine takiego servisu i szkolenia wiem ze w trumfie biora jakies 120Zl ma nadzieje ze wezniecie troche taniej :lol:

[ Dodano: 2009-04-06, 21:50 ]
Pdroszy koledz co zrobic albo jak zkorygowac wymair na laserze otorz tnac otwory muli sie jakies 2dych 0,2mm np programujac mu otwory fi13mm po wycieciu mierze i sa 12.8 ,12,85 ciezko uzyskac dora dokladnosc myle ze te lasery powinny ciac z dokladnoscio do 5 settek co zrobic gdzie sszukac przyczyny z gory dziekuje


adrian23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:21
Lokalizacja: usa

laser trumph

#8

Post napisał: adrian23 » 16 cze 2009, 04:15

Uzyskać dokładność możesz nawet do 0.01mm po odpowiednim ustawieniu lasera.
W laserze 3030 (tym co mam) z simens control jest opcja jak TECH TABLE ( fast key 1151 )
( 13 mm pewnie tniesz w large contur ) znajdż tam large contur na samej górze będziesz miał napisane KERF dodaj ile ci brakuje 0.50mm tylko pamiętaj w środku części np. koło żeby je zwiększyć musisz zmniejszyć kerf -0.50mm w innym przypadku gdy np. koło ( w środku części ) jest za duże musisz zwiększyć kerf. Zewnętrzna część wycinanego przedmiotu jeśli jest za duża to zmniejszasz kerf jeśli za mała to odwrotnie. I jeszcze jedno jeśli masz dwa takie same kontury np. large w środku i na zewnątrz to pamiętaj że jeśli zmniejszysz ten w środku co da ci większy otwór to zmniejszysz o tyle samo ten na zewnątrz. w tedy najlepiej by było gdybyś zmienił te 13mm koło w medium contur w edytorze tej części ale to już wyższa szkoła jazdy.


Autor tematu
normanek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2009, 13:16
Lokalizacja: tarnow

#9

Post napisał: normanek » 22 cze 2009, 12:09

spoko wychodzi teraz ma odchylki zedu 0,05 lub mniej pprostu xtra co bym nieciol

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”