Gdzie i za ile kurs CNC?

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mirecki62
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie i za ile kurs CNC?

#1

Post napisał: mirecki62 » 10 kwie 2006, 22:21

Witam!

Gdzie mogę się nauczyć Obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC? Konkretnie chodzi o obsługę tokarek numerycznych. Są organizowane jakieś kursy? Jaki może być koszt?



Tagi:

Awatar użytkownika

denis2k1
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: Krosno

#2

Post napisał: denis2k1 » 10 kwie 2006, 22:53

Zapytaj w Urzędzie Pracy, często są organizowane. Kilka lat temu chodziłem na własną rękę na kurs w Centrum Doskonalenia Zawodowego i kosztowało mnie to 340zl - programowanie w Sinumeriku. Niestety był to kurs teoretyczny , na symulatorze, ponieważ maszyna była zapsuta :( Natomiast w ostatnich miesiącach miałem okazję dokształcić się w pewnej firmie zajmujacej się produkcją części do samolotów na kursie zorganizowanym przez tą firmę dla swoich przyszłych pracowników (popytaj w znanych ci firmach tej branży)


Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#3

Post napisał: Piracik » 11 kwie 2006, 20:36

zalezy tobie na otrzymaniu jakiegos certyfikatu czy jedynie chcesz sie nauczyc obslugi i programowania?
- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#4

Post napisał: DZIKUS » 11 kwie 2006, 21:40

znajomy wykladopwca z polibudy organizuje cos takiego, cena o ile sie orientuje ceny zaczynaja sie od 800zl, za szkolenie po ktorym naprawde bedziesz umial programowac i obslugiwac konkretna maszyne.
facet u ktorego keidys pracowalem zaplacil temu gosciowi chyba 2000zl za szkolenie dwoch pracownikow w zakresie programowania (ja) i obslugi (ten drugi) tokarki i frezarki hass
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
mirecki62
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: mirecki62 » 12 kwie 2006, 06:10

DZIKUS pisze:znajomy wykladopwca z polibudy organizuje cos takiego

Dzięki.
Czy mogłbyś dać namiar na tego wykładowcę?
Chyba najlepiej na piriv: [email protected]

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#6

Post napisał: bartuss1 » 30 kwie 2006, 20:14

ja tez kiedyś chodziłem na takowy kurs z urzedu pracy równocześnie będąc studentem 4 roku na polibudzie na automatyzacji ( obróbka skrawaniem itp) i co najlepsze centrum kształcenia w którym ów kurs był organizowany było kompletnie do tego nie przygotowane, przez dwa tygodnie były zajecia na konwencjonalnych - bo tokarka dopiero co dojechała ale bez narzędzi, potem przyszedł czas na MTSa - cacy programik, ale tez trzeba było uczyć się samemu i polegac na intuicji (G kody sie zywcem wpisywało i obserwowało symulację), ( instruktor wolał dyktować z książki bo nie wiedział gdzie się włącza tokarke i jak ją zabazować - dostali nowe instrukcje obsługi i dopiero zaczeli czytac) potem znaleźli sie instruktorzy którzy połamali kilkanascie (nowych) nozy - a ten cały sinumerik 810T prosty przecież w obsłudze, no ale ... co do samego kursu operatora maszyn cnc skonczyło sie na tym że frezarka z heidenhainem (andrychowski Juhas) dojechała pod sam koniec kursu.
jakby sie ktoś wybierał na takowy kurs w CKP w Kędzierzynie Koźlu to serdecznie odradzam :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”