Amada - program

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mko000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Z polski

Amada - program

#1

Post napisał: mko000 » 04 sty 2012, 15:27

Witam. Pracuję w firmie w której mamy taką maszynę. Chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś może program do niej aby łatwiej i szybciej robić elementy ? (liczenie w głowie współrzędnych przy większym detalu jest długotrwałe) Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 04 sty 2012, 21:55

Napisz może, jaki to model i typ maszyny (wykrawarka, krawędziarka-giętarka, wycinarka laserowa), bo tak, to Ci nikt nie pomoże.
P.S. Spójrz na podpis mojego posta ;)


Autor tematu
mko000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Z polski

#3

Post napisał: mko000 » 05 sty 2012, 16:15

Jest to prasa rewolwerowa . Model to chyba AC-255 NT

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#4

Post napisał: clubber84 » 05 sty 2012, 19:42

mko000 pisze:Jest to prasa rewolwerowa . Model to chyba AC-255 NT
Jak już to "wykrawarka rewolwerowa"...
Co do aplikacji, do tworzenia szablonów na wykrawarki służą:
- JetCAM;
- Linea/Punch5;
- DNC5;
- MD3;
- CUT5;
Polecam amadowską Punch 5 oraz JetCAM (jest szybciej, niekoniecznie prościej dla początkujących, jednak konieczne w celu usprawnienia procesu produkcji), ale to już musisz z szefem pogadać w sprawie wdrożenia tych aplikacji w proces produkcji, ale nie są one dostępne ot tak dla każdego (czyt. do ściągnięcia przez torrenty lub inne P2P).
W internecie znajdziesz potrzebne dane na temat tych programów, a jeśli chodzi o dystrybutorów to Punch5 i CUT5 mogą wdrożyć przedstawiciele AMADY z ABH Trześniewski.
Pozdrawiam


Autor tematu
mko000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Z polski

#5

Post napisał: mko000 » 06 sty 2012, 11:11

Chodzi o to że pracuję w firmie ktora posiada te urządzenie i dla własnych potrzeb (czyt, fuch) chciałbym sobie coś wykroić . Po napisaniu podania mam możliwość zostania po godzinach i tworzenia sobie konstrukcji lecz sam musze pisać programy z głowy a to dużo liczenia. Nie ma jakiegoś darmowego odpowiednika?

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#6

Post napisał: clubber84 » 06 sty 2012, 17:35

mko000 pisze:...Po napisaniu podania mam możliwość zostania po godzinach.... Nie ma jakiegoś darmowego odpowiednika?
Po napisaniu podania??!! Człowieku, gdzie ty pracujesz, w Korei Północnej??!! :shock:
W Polsce każdy (jeśli ma taką możliwość, bez pisania podania!) może zostać po godzinach, no ale nie znam się na innych firmach (ale w paru pracowałem).
I niestety muszę Cię zmartwić, nie znam i nie słyszałem o darmowym odpowiedniku. Więc jeśli chodzi o piracką wersję jakiegokolwiek oprogramowania do tworzenia szablonów na wykrawarki, to sądząc po warunkach jakie panują w Twojej firmie (pisanie podania o nadgodziny - niezły rygor :wink: ) nie wchodzi ona absolutnie w grę.

BTW.
Czy możesz coś konkretnego napisać o firmie, w której pracujesz (czy to duża firma, czy poza tą wykrawarką, macie jeszcze jakieś maszyny, gdzie się znajduje: może być tylko miasto; jakie warunki socjalne, itp)?
Pozdrawiam


Autor tematu
mko000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Z polski

#7

Post napisał: mko000 » 08 sty 2012, 21:27

Jestem zwykłym pracownikiem "operatorem maszyn cnc" i jeżeli chcę wykonać sobie coś do domu to muszę napisać podanie. Nie wiem jak w innych firmach ale u nas pisze się podanie co się chce sobie wykonać i po uzyskaniu pozwolenia mogę to sobie zrobić po godzinach i wynieść za bramę zakładu - płacąc tylko za koszt materiału.

A co do pytania o program to potrzebuję go do użytku właśnie dla siebie do celów prywatnych a nie firmowych, więc jak ktoś ma jakiś link lub możliwość uploadu takiego programu będę mu bardzo zadowolony i wdzięczny

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#8

Post napisał: clubber84 » 10 sty 2012, 19:32

To teraz wsio wyjaśnia, dlaczego trzeba pisać podanie (żeby po prostu dyrekcja wiedziała o wynoszonym materiale, za który uprzednio się zapłaciło).
Trzeba było tak od razu, bo w innych firmach to się po prostu mówi kierownikowi albo majstrowi, że chcesz sobie fuchę zrobić (bynajmniej ja się z czymś takim spotkałem).

Więc po wyjaśnieniu sobie "osochozi", stwierdzam że nie spotkałem się jeszcze z aplikacją darmową, a tym bardziej taką, którą można spiracić. Niestety bardzo trudno zdobyć klucz do oprogramowania do tworzenia szablonów, tym bardziej, iż klucze takie są w postaci "kluczy USB" podpinanych do komputera, które to działają tylko i wyłącznie z jednym (zarejestrowanym) egzemplarzem programu.
W tym temacie to ja już nie jestem w stanie pomóc.
Pozdrawiam


JETCAM Dealer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2012, 19:27
Lokalizacja: JETCAM

#9

Post napisał: JETCAM Dealer » 13 lip 2012, 15:14

clubber84,
Witam,
Z kilku postów zauważyłem, że miał Pan styczność z programe JETCAM, byłaby szans uzyskania informacji w jakich firmach, szukam użytkowników tego programu.
Pozdrawiam,
Tomasz W
JETCAM/ LASER-TECH&PARTS


amada
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2007, 20:38
Lokalizacja: katowice

#10

Post napisał: amada » 25 paź 2012, 13:29

Witam, poszukaj sobie na chomiku lub na thepiratebay Metalix cncKad95 jest już z witaminką symulującą klucz zabezpieczający w bibliotekach są prawie wszystkie maszyny Amady i rewolwery. Miłej pracy ;)
Aries-245 Europe-258 Finnpower A5-20
Soft: AMPUNCH3, PUNCH5, JETCAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”