AMADA HFT ograniczona ilość programów;/

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
MiQ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:23
Lokalizacja: Zielona

AMADA HFT ograniczona ilość programów;/

#1

Post napisał: MiQ » 28 maja 2011, 00:31

Witam

Od roku jestem operatorem giętarek cnc do tej pory pracowałem na maszynie ERMAK teraz przyszło mi pracować na Amadzie swoją drogą bardziej dokładna maszyna:) Niestety problem jest z ograniczoną ilością programów, próbowano tam podłączyć pendrivea ale to nie było takie proste dokładnie nie wiem jak to się skończyło bo wtedy nie interesowałem się tą maszyną. Proszę o porady i wskazówki jak sobie radzić z tą pamięcią ograniczoną, czy tak musi być? Aktualnie jestem zmuszony do pisania dziennie po 4-10 programów bo pamięć to chyba 60 programów a produkujemy oświetlenie i 60 programów to tylko 1/20 tego co potrzeba:( Z góry dziękuję. Pozdrawiam

EDIT: Jeszcze jedno, borykam się z problemem który dotyczy matrycy ręcznie wpisanej a mianowicie w trybie ręcznym można jej użyć natomiast gdy pracuję w tryubie graficznym i dochodzę do momentu kolejkowania gięć wyskakuje komunikat "błąd obliczeń ENV" występuje on tylko na tej ręcznie dopisywanej matrycy.



Tagi:


black_cat1985
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:45
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: black_cat1985 » 24 lip 2011, 14:53

1) twój pendrive nie może byc o wiekszej pojemnosci niz do 2GB i musi byc sformatowany w starym systemie fat32

2)skopiuj sobie podobną matryce o tej samej wysokosci i szerokosci, a parametry np. v12 88stopni oraz tonaż wpisz właściwy i problem z grafika masz rozwiazany

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#3

Post napisał: clubber84 » 28 sie 2011, 11:19

Witam,
jestem starym/nowym użytkownikiem forum (zapomniałem hasła do poprzedniego konta, ale z lenistwa nie chce mi się go odzyskiwać).
Od 5 lat pracuję na prasach krawędziowych AMADA, w tym pół roku na EHT i Bystronic.
@MiQ
1. Z uwagi na występujące małe problemy z zaimplementowaniem pendrive'ów do HFT, a także problemy z odczytem dyskietek, proponuję pisać programy nie w automacie a na trybie ręcznym, z tego względu iż w trybie ręcznym możesz zaprogramować dużo kroków (gięć), czyli możesz cały produkt zagiąć na jednym programie, a nie w dwóch, czy trzech (jeśli używasz jednego rodzaju stempli i matryc). Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w pamięci.
2. Problemem wyskakującego błędu może być źle napisane narzędzie (niedopasowana wysokość rowka matrycy do jego szerokości, zbyt wysoka wartość prasowania (kN/m) lub któraś ścianka wpisana krótsza w stosunku do przeciwległej (szer. lub wys. w matrycach 2V).
Proponuję przeglądnąć wszystkie matryce (także stemple) wpisane ręcznie do maszyny, być może jeszcze któreś ma małe błędy w wymiarach.

Pozdrawiam


Autor tematu
MiQ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:23
Lokalizacja: Zielona

#4

Post napisał: MiQ » 17 paź 2011, 22:02

Witam po długim czasie, problem z blędem przy trybie graficznym rozwiązany źle miałem wpisane narzędzia, dość skomplikowane było wpisywanie narzędzi zważywszy że na koniec muszą być w pionie, na co uwagi nie zwracałem rysując obudowe do zagięcia. Mam pendrive Amady, maszyna go widzi, można zgrać programy ale gdy usunę w komputerze program na pendrive też znika, wygląda to tak jakby za każdym podłączeniem flasha do maszyny aktualizuje baze programów i usuwa te których nie ma w pamięci maszyny, po co w takim razie mozliwość zgrania takich programów? Kto zdoła mi odpowiedzieć na to pytanie? Może gdzieś jest jakiś parametr który się kryje w maszynie?;) z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#5

Post napisał: clubber84 » 18 paź 2011, 18:32

MiQ pisze:...Mam pendrive Amady, maszyna go widzi, można zgrać programy ale gdy usunę w komputerze program na pendrive też znika, wygląda to tak jakby za każdym podłączeniem flasha do maszyny aktualizuje baze programów i usuwa te których nie ma w pamięci maszyny, po co w takim razie mozliwość zgrania takich programów? Kto zdoła mi odpowiedzieć na to pytanie? Może gdzieś jest jakiś parametr który się kryje w maszynie?;) z góry dzięki za pomoc.
Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje (nawet chyba serwisant nie powinien blokować funkcji pozostawiania programów w pamięci maszyny), ale spróbuj po zgraniu programu do pamięci maszyny, odłączyć pendrive'a i dopiero potem usunąć program, potem podłączyć go z powrotem i sprawdzić czy nastąpi aktualizacja bazy programów.
Napisz jeszcze, jaka to krawędziarka (model i typ, np. HFE 80-25).
Pozdro


Autor tematu
MiQ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:23
Lokalizacja: Zielona

#6

Post napisał: MiQ » 13 lis 2011, 12:11

Model maszyny HFT 50-20. Po wgraniu programu na pendrive i usunięciu go z maszyny mając wyjęty flash to po ponownym podpięciu programu nie ma na pendrive, wygląda to tak jakby w momencie podłączania flasha on aktualizuje bazę programów z maszyną i usuwa nieistniejące w maszynie a które były na flashu.

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#7

Post napisał: clubber84 » 15 lis 2011, 08:45

W takim razie skontaktuj się z serwisem i przedstaw problem, ponieważ nie powinno się tak dziać na żadnej z maszyn tego typu, zwłaszcza na AMADA-ch (chociaż swego czasu, pracując na modelu HFB 80-25, byliśmy zmuszeni przez parę miesięcy obejść się bez dyskietek, na których zapisywaliśmy programy i narzędzia. Po skontaktowaniu się w końcu z serwisem, dowiedzieliśmy się, że to przez - jakimś cudem - uszkodzony sterownik do obsługi stacji dyskietek, więc przez te parę miesięcy kasowaliśmy i pisaliśmy programy na maszynie od nowa, ale dzięki sprawnej i szybkiej naprawie znów mogliśmy się cieszyć zapisywaniem i odczytywaniem dyskietek). W związku z powyższym, u Ciebie może to być ten sam problem, uszkodzony sterownik do obsługi zewnętrznych nośników danych.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”