Obliczenie godz. stawki pracy maszyny

Materiały dotyczące budowy, zasady działania, sterowania i obsługi maszyn CNC

Autor tematu
amaciejewski
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 12:25
Lokalizacja: Wrocław

Obliczenie godz. stawki pracy maszyny

#1

Post napisał: amaciejewski » 05 wrz 2009, 11:24

Witam,

Postanowiłem załączyć arkusz kalkulacyjny do obliczania godz. stawki pracy maszyny.
W większyści firm są to wielkości brane z kapelusza, więc myślę, że warto wiedzieć skąd się to bierze. U mnie po przeliczeniu dla centrów obróbczych różnica była znacząca :)

Pozdrawiam[/b]
Załączniki
obliczenie godz. stawki pracy maszyny.xls
(34.5 KiB) Pobrany 6142 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 05 wrz 2009, 16:37

Witam
Kolega wszystko tym oblicza ??
Ja osobiście uważam iż koszt wykonania detalu i po części koszt godzinowy
Wynika w wielu innych czynników np. podstawowym kto w okolicy może taki detal zrobić
i kolejny powód ile ten detal kosztuje
Znam firmy i nie tylko ja bo już wiele razy było wspominane o tym na forum ,że są firmy które biorą po 1000 zł/h
Ale to tylko takie moje spostrzeżenie :wink: Proszę nie brać tego do siebie
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
amaciejewski
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 12:25
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: amaciejewski » 06 wrz 2009, 08:09

Witam,
easy2002 pisze:
Kolega wszystko tym oblicza ?? Ja osobiście uważam iż koszt wykonania detalu i po części koszt godzinowy
Wynika w wielu innych czynników
Co znaczy wszystko ??

Przedstawiłem tylko tabelę wg. której można przeliczyć ile tak naprawdę powinna
kosztować praca godz. maszyny. Ile potem w rzeczywistości kosztuje to zależy od dyrektora czy też prezesa (czy zaakceptuje taką stawkę czy też podniesie w górę, czy może obniży w dół ).

Co do zdziwienia o cenę pracy maszyny [100 zł/h] to nie rozumiem?? za mało a może za duzo ?? Jeśli za dużo to jest to arkusz kalkulacyjny i można zmienić nawet na [30 zł /godz] :) Tylko teraz nasuwa się pytanie czy ta maszyna zarobi na siebie ?? na pracownika?? na 50 % nowej maszyny ??

Posiadamy u siebie małe mazaczki, które już się zamortyzowały gdzie koszt pracy jest [60 zł / godz ] ale również wielkie 45 KW centra gdzie cena grubo przekracza [100 zł/godz]. Po przeprowadzeniu przeze mnie takiej kalkulacji dla ponad 30 maszyn okazało się, że ceny byly zbyt wygurowane w czasach wyżu i teraz dzięki temu można ten "kryzys" jakoś przetrwać.

Proszę zauważyć, że nie można tego brać tak dosłownie do produkcji jednostkowej (5, 20 sztuk), bo wtedy wiadomo co z tego wyjdzie :) Produckja jednostkowa rządzi sie swoimi prawami ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Teoria, arkusze kalkulacyjne, dokumenty”