Zapytanie dotyczące produktu ze styroduru

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
dareks
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:57
Lokalizacja: Lubliniec

Zapytanie dotyczące produktu ze styroduru

#1

Post napisał: dareks » 07 paź 2014, 12:35

Witam juz od jakiegos czasu przygotowuje sie do produkcji elementów jak na zdjeciu 1 , 2 , 3 - ostatnie zdjecie niebieski korpus bedzie oczywicie z 4 czesci skręcanych całość bedzie ze styroduru , oczywiscie mam swoj pomysł na wygląd zdjecia sa poglądowe czy np :

1.maszyna Megaplot xmd32 do frezowania wystarczy ?
2.czy potrzebny mi bedzie takze ploter termiczny ?
3. jakie oprogramowanie wybrac proste intuicyjne do projektowania takich części ??

Pozdrawiam i czekam na info DarekObrazek



ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 07 paź 2014, 13:11 przez dareks, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

Re: Zapytanie dotyczące produktu ze styroduru

#2

Post napisał: balbini » 07 paź 2014, 12:57

dareks pisze:Pozdrawiam i czekam na info Darek
Reklama i kryptoreklama to inne forum ! :razz:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#3

Post napisał: kubus838 » 07 paź 2014, 13:21

Witam
Do produkcji takich rzeczy wystarczy Ci najprostsza frezarka jaka istnieje byle była sztywna i robiła zgodnie z wymiarami. Styrodur jest materiałem bardzo delikatnym i sam proces obróbki też musisz ustawić nie intuicyjnie tylko tak aby narzędzie podchodziło delikatnie do obrobianego materiału. Możesz też użyć i wycinarki termicznej. Napewno będzie szybciej, ale będziesz musiał elementy pokleić.

Co do oprogramowania, to możesz to zrobić w Corelu równiez w CorelCad-zie, darmowych CAD-ach jaki i profesjonalnych CAD/CAM-ach. Oprogramowanie zależne jest do jakiego masz dostęp. Są to dosyć proste kształtu więc problemu z projektowaniem nie będzie. Oczywiście jeżeli wiesz jak to zrobić.

robert


Autor tematu
dareks
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:57
Lokalizacja: Lubliniec

#4

Post napisał: dareks » 07 paź 2014, 13:27

Dzięki bardzo za odpowiedź w sumie juz mam zamówioną frezarke cnc megaplot 32 i tez od nich ploter termiczny mam nadzieje ze to wystarczy jestem początkujący nw cnc ale jesli chodzi o projektowanie takowych brył nie bedzie z tym problemu


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#5

Post napisał: kubus838 » 07 paź 2014, 14:05

Jeżeli masz zamówione obie maszyny to możesz sobie ustawić tak produkcje aby jej czas i koszty były najniższe. Czy frezarką czy termiką jest to do zrobienia bez najmniejszego problemu, Jeżeli z projektowaniem nie masz kłopotu to tylko pozostaje znalezienie metody produkcji.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”