Instruktor CNC

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Osd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2011, 03:52
Lokalizacja: Nysa

Instruktor CNC

#1

Post napisał: Osd » 27 sie 2012, 17:35

Witam

Nie wiem czy zadaje temat w odpowiednim dziale, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Mianowicie czy orientuje się ktoś z forumowiczów jak zostać instruktorem CNC. Chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakaś firma która wydaje jakieś certyfikaty pozwalające przeprowadzać szkolenia. Oraz jakie potrzeba mieć kwalifikacje, aby móc takie szkolenia organizować. Interesuje mnie otwarcie takiej działalności, posiadam wykształcenie wyższe oraz 3 lata stażu na stanowisku operatora programisty CNC. Czy to wystarczy?

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#2

Post napisał: janale » 05 wrz 2012, 19:42

Witam,
Otworzenie działalności może zrobić każdy. Wpis do rejestru działalności w Urzędzie Miasta i można startować, pytanie jest - co dalej. Jak dla każdej działalności przydałby się odpowiedni biznes plan, chociażby po to, aby w sposób przemyślany zrobić sobie plan działalności. A więc przede wszystkim RYNEK, czyli do kogo ma być oferta skierowana. Odsyłam tu Kolegę do swego postu w wątku https://www.cnc.info.pl/topics86/kurs-cnc-vt39248.htm . Tam starałem się podzielić zakresy działalności takiego kursu. Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie, można je modyfikować albo zrobić analogiczny podział dla swoich potrzeb. Drugi temat to BAZA SZKOLENIOWA. Należałoby wybrać któryś zakres lub zakresy i odtworzyć (bardzo ważne!) w miarę realnie rzeczywiste środowisko pracy dla danego zakresu. Można to zorganizować w różny sposób, ale teoretycznie, poprzez tylko wykład i pokazanie maszyny, jak pracuje, tego chyba się nie da zrobić. Baza szkoleniowa (w idealnym rozwiązaniu) ma być taka, jaką spotka uczestnik kursu w swojej przyszłej pracy. Kolega pracuje(pracował) w sterowaniu numerycznym to zapewnie wie, jak ma wyglądać takie środowisko. A więc obrabiarka CNC z rzeczywistym, przemysłowym(!) układem sterowania i narzędzia pracy do tworzenia programów, najlepiej również w standardzie przemysłowym, w tym też symulatory, ale na dany układ sterowania. Szkolący powinien fizycznie przejść przez wszystkie etapy pracy przy maszynie (bardzo ważne!). Przy czym uwaga, szkolenie tylko na symulatorze z pewnością czegoś nauczy, ale też może wywrzeć negatywny skutek poprzez osłabienie reakcji na sytuacje, występujące w rzeczywistości.
Drugi etap szkolenia, nie mniej ważny to feedback od szkolonego po zakończeniu szkolenia. Czytamy tu o takich opiniach nt kursów na tym forum. Zła ocena szkolenia to właściwie początek końca, jak się będzie miało takie opinie, to nie ma sensu prowadzić dalej takiej działalności, po prostu nie będzie dla kogo prowadzić takich kursów.
Na koniec świadectwo (certyfikat) dawany po takim kursie. Ono też pracuje na opinię kursu, pracodawca, weryfikując umiejętności przyjętego pracownika w oparciu o taki certyfikat, tylko raz się potencjalnie zawiedzie, następnym razem już nie zaufa umiejętnościom kogoś z podobnym świadectwem.
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”