Cięcie płyty z włókna węglowego - Najlepsze rozwiązanie?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
segativ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2009, 10:01
Lokalizacja: Bytom

Cięcie płyty z włókna węglowego - Najlepsze rozwiązanie?

#1

Post napisał: segativ » 15 wrz 2009, 10:14

Witam.

Czym ciąć najlepiej płytę z włókna węglowego gr 4mm? Chodzi o dość małe elementy na płycie 500x700mm mieści sie ich 10 kompletów + 5 dodatkowo najmniejszych z nich.

Wyceny jakie dostawałem w technologi waterjet są okropnie wysokie, 150pln za 1 komplet, gdzie dla porównania wycena cięcia laserem tych samych elementów w aluminium 1 kpl to ok 30pln z materiałem (płytka 340x200mm 1 kpl bez "upychania"), a plexi to 20pln (również jednostkowa sprawa). A wszę gdzie czytałem wychodziło na to że woda jest tańszym i lepszym sposobem na cięcie.

Czy taka wycena za te elementy jest normalna? Czy znacie może firmę która podejmie się wycięcia tych elementów w rozsądnej cenie ?

Pozdrawiam i witam Nowych forumowiczów



Tagi:


troy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 21 sie 2009, 13:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

#2

Post napisał: troy » 16 wrz 2009, 17:51

Waterjet , to raczej jedyna opcja i najtańsza , jeśli chcesz ciąć już gotowy materiał . Wg mnie to idiotyczny pomysł . Lepiej kupić prepregi i ciąć je nożem ultrasonicznym . Potem do formy i do pieca/autoklawu . Weź pod uwagę , że po 1,2 cięciach , narzędzia , nawet te z węglika nadają się na śmietnik . Żadnym laserem tego też nie potniesz , stopisz jedynie żywicę a włókna pozostaną nienaruszone . Podejrzewam , że chcesz robić wózki do przerzutek rowerowych ? Jak chcesz ręcznie to dremel + tarcze diamentowe , bo inaczej poszarpiesz włókna i guzik z tego wyjdzie . Tylko weź pod uwagę , że do seryjnej produkcji to się nie nadaje . Nawet do domowych robót silniki w dremelach padają bardzo szybko przy cięciu ww.

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post napisał: skoti » 17 wrz 2009, 10:38

Kolego waterjet ma duzo mniejsze szybkosci ciecia niz laser . Bez rysunku trudno powiedziec ile czasu moze trwac ciecie twoich elementow wiec i trudno okreslic czy cena jest adekwatna . Nie wiadomo tez jak taka plyta z wlokna weglowego zachowuje sie podczas ciecia wiec pewnie w wycenie jest zawarty czas na pruby .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”