Cięcie folii termoformowanej

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Aries
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 01 kwie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

Cięcie folii termoformowanej

#1

Post napisał: Aries » 01 kwie 2012, 10:39

Witam.
To mój debiut na forum, zatem nie mam pewności czy w dobrym dziale umieszczam temat.

Mam problem do rozwiązania w postaci sposobu ciecia folii np. PS czarnej o grubości do 0,8. Chciałbym to ciąć czymś w rodzaju plotera xyz ale w tym miejscu nie bardzo wiem jaką metodę zastosować. Czy lepiej (szybciej) będzie użyć głowicy laserowej, frezarki czy czegoś w rodzaju noża wleczonego.

Liczę że temat zakończy się zamówieniem prostego a szybkiego plotera z jedną lub dwoma głowicami, o formacie 700x1000. Tutaj uwaga – dokładność do ....... 0,5 zupełnie mi odpowiada. Śmieszne prawda? Ale jeżeli trzeba będzie poświęcić dokładność na korzyść szybkości lub techniki działania, to tak będzie.

Ze wstępnych poszukiwań pamiętam że trzeba zastosować śruby o skoku 10mm itp. tylko należy prędkość dostosować do metody cięcia.

Ogólna idea ma służyć oddaniu wykrawarki walcowej na złom, bo wprawdzie ma swoje zalety ale i poważny mankament w postaci cięcia wyłącznie płaskich elementów.

Gdyby temat był w niewłaściwym miejscu, proszę o przesunięcie go lub informację.



Tagi:

Wróć do „Informacji na temat...”