DTR do tokarki StankoImport Profila 16K25

Jeśli szukasz schematu urządzenia - napisz
Awatar użytkownika

Autor tematu
DamianIOD
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2017, 20:11
Lokalizacja: Rzeszow

DTR do tokarki StankoImport Profila 16K25

#1

Post napisał: DamianIOD » 29 sty 2017, 11:56

Witam wszystki,
za kilka dni wstawiam na firmę tokarke StankoImport Profila model 16K25 i potrzebuje DTR do tego urządzenia.
Jak wiadomo używając tego na firmie mam obowiązek posiadania DTRki więc jest dla mnie pilna sprawa. Gdyby udało się jeszcze znalesc taka w języku Polskim byłoby miodzio.
Z tego co wiem jest to model pokrewny tokarki 16K20 których jest znacznie więcej lecz jakie roznice oprócz powiekszonego wrzeciona są między tymi dwoma modelami?
Wiem ze tę tokarki są dość popularne więc czy mógłbym znawców tematu prosić o rady i inne informacji które mogą być mi przydatne przed rozpoczęciem pracy przy tej maszynie.
Wcześniej pracowale, na znacznie prostszych i mniejszych urządzeniach, nacinanie gwintów będzie dla mnie nowością pomimo znajomości obsługi tokarki od prawie 4 lat. Muszę się zapoznać z całą maszyną, jej wszystkich funkcjami, serwisem itd.
Przeczytałem kilka tematów na forum które udało mi się znalesc po oznaczeniu modelu i wiem już jak kasować luzy na co zwrócić uwagę ale mojej sztuce luzow kasować nie trzeba.

Prosiłbym o możliwie szybką pomoc z waszej strony bo jutro wieczorem wstawiam tokarke na halę i pojutrze chciałbym już wiedzieć od czego zacząć. Dodam tylko ze urządzenie jest z 1970roku i ma bardzo mały przebieg, pochodzi z działu utrzymania ruchu z fabryki SAABa.

[ Dodano: 2017-01-30, 10:20 ]
Myślicie że jest szansa dorwania DTR do tego sprzętu w języku Polskim?



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
DamianIOD
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2017, 20:11
Lokalizacja: Rzeszow

#2

Post napisał: DamianIOD » 31 sty 2017, 18:38

Panowie ja rozumiem że nie każdy chcę się dzielić swoim dorobkiem, ok dlatego
ZA DTR DO 16K25 W JĘZYKU POLSKIM JESTEM SKŁONNY ZAPŁACIĆ !!! PILNE !!!


Grzegorz53
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 572
Rejestracja: 30 gru 2009, 23:21
Lokalizacja: W-wa

#3

Post napisał: Grzegorz53 » 20 lut 2017, 19:34

Różnice i DTR masz tu:
http://stanki-katalog.ru/sprav_16k25.htm

Jeżeli będziesz miał po polsku DTR do 16k20 to wystarczy niewiele przetłumaczyć z DTR 16k25. I tak szczegółowy opis użytkowania jest w DTR 16k20.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Schematu”