Ploter - link ( co sądzicie o tym >)

Jeśli znasz ciekawy adres strony związanej z CNC, mechaniką lub automatyką umieść go tutaj. Zabronione jest umieszczanie linków reklamowych. Musisz mieć minimum 10 postów aby napisać coś na tym forum.
Awatar użytkownika

Autor tematu
gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

Ploter - link ( co sądzicie o tym >)

#1

Post napisał: gmaro » 12 mar 2007, 13:18

Witam:)

Może nic rewolucyjnego ale może sie przyda ..

http://oneoceankayaks.com/madvac/madvac_index.htm


Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 12 mar 2007, 20:25

Dla mnie bomba. Właśnie coś podobnego projektuję i mam zamiar zrobić. Odwaga tego człowieka mi odpowiada - elementy spawano-skręcane. Bardzo ciekawa płyta główna "breakout board"!
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#3

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 12 mar 2007, 23:40

konstrukcja stalowa wyglada calkiem przyzwoicie, ale z rozmiarami szafy sterowniczej to chyba gosc troche przesadzil.
POZDRAWIAM


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#4

Post napisał: olo_3 » 13 mar 2007, 01:44

tak się zastanawiam jak to jest.
koleś położył makaron kabli i mu chodzi (podobno dobrze),
a ja kupuje kable specjalne, 4x droższe od normalnych, wydzielone w kanałach prowadzących i wciąż mam zakłócenia, Koledzy składają sterownik i im chodzi, a ja szukam wciąż brakujących wymiarów - chyba jestem urodzonym pechowcem.
ERNEST KUCZEK pisze:ale z rozmiarami szafy sterowniczej to chyba gosc troche przesadzil.
mógł ja chociaż pomalować - w końcu to sterowanie ;)
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 13 mar 2007, 06:51

Szafa sterownicza ma "dobre proporcje" do wielkości maszyny :lol:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#6

Post napisał: wood carver » 13 mar 2007, 13:27

..połowa tych profili jest niepotrzebna..ten stół to czołg "cnc"..a widzieliście srube napedową X..rany boskie..mam średnicy chyba 40 mm

Awatar użytkownika

Autor tematu
gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#7

Post napisał: gmaro » 13 mar 2007, 13:39

ale to chyba na plus że jest zastosowana taka śruba ( zresztą na forum już to zostało potwierdzone przez tych którzy budując ploter większych gabarytów zastosowali śruby o małym przekroju ) , co do profili to faktycznie tworzy to solidna konstrukcja a bynajmniej autor projektu nie ma sie co obawiać że jak się oprze o maszynę to się coś odkształci :) może dlatego i moje konstrukcję staram się wykonać jako " masywne " nie szczędząc im materiału :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#8

Post napisał: DZIKUS » 13 mar 2007, 15:29

nie wiem czemu ma sluzyc tak ciezka i skomplikowana podstawa, skoro prowadnice najdluzszej osi i tak sa przykrecone do stosunkowo lekkiego i wiotkiego stolu.

[ Dodano: 2007-03-13, 15:32 ]
gmaro pisze:co do profili to faktycznie tworzy to solidna konstrukcja a bynajmniej autor projektu nie ma sie co obawiać że jak się oprze o maszynę to się coś odkształci

tyle, ze w jego rozwiazaniu ten stol sie wlasnie odksztalci, jesli na nim np. stanie co sie czesto zdaza przy przyklejaniu duzych plyt do blatu. gdyby do niego byly przykrecone prowadnice (od gory, lub od dolu) to blad w osi Z bylby zdecydowanie mniejszy.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#9

Post napisał: wood carver » 13 mar 2007, 17:08

dokładnie o to chodzi....
poprzednie konstrukcje tego gościa były zbudowane w oparciu o profile , takie jak oferuje chodźby systemy Kenia...tamta konstrukcja chodź z aluminium, nie byłą tak "skrępowana" , a gabarytowo maszyna byłą porównywalna!


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#10

Post napisał: Leoo » 14 mar 2007, 00:13

Zacznę od minusów.
Blat o takiej długości nie może wisieć - a wisi.
Ruchoma brama nie utrzyma sztywności napędzana jedną śrubą. Najmniejsza sztywność wypadnie w połowie długości stołu, po lewej i prawej jego krawędzi. Dokładność 0,0005" to mit - no może obrabiając balsę lub styropian.
Podoba mi się podstawa maszyny, może boczne, centralne zastrzały zaprojektował bym tak, by schodziły się w punkcie.
Zabrakło jednak kilku z 16K$ na kawałek paska i dwa kółka zębate, by umieścić silnik za bramą. Ciekawe ile razy konstruktor walnął się w łokieć?

Bardzo sztywna oś Z, duży rozstaw łożysk przy stosunkowo niewielki skoku - brawo!
Za to spodnie Gość ma fajne!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Linki”