Siłownik elektryczny liniowy 24V

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 530
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

Siłownik elektryczny liniowy 24V

#1

Post napisał: rysmen » 30 wrz 2014, 18:16

Witam poszukuje siłownik 24v ewentualnie 12v ale by miał taką zasadę działania


Proporcjonalne wychylenie jak serwo tylko siłownik.
Siłownik duży tego typu
http://allegro.pl/silownik-elektryczny- ... 67844.html
http://allegro.pl/silownik-elektryczny- ... 69351.html

150-500kg

poradzi ktoś coś
Dzięuje



Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#2

Post napisał: mc2kwacz » 30 wrz 2014, 18:30

Serwo to układ automatyki złożony z układu sterowania i elementu wykonawczego. Sam siłownik czy silnik obrotowy jest tylko elementem wykonawczym. Czyli potrzebujesz elektroniki - albo zrobić samemu albo kupić od kogoś kto umie, albo poszukać jakiegoś w miarę gotowca.


Autor tematu
rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 530
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#3

Post napisał: rysmen » 30 wrz 2014, 18:35

Gotowca potrzebuje ale szukam szukam i d..a
no jeśli ktoś umie takie coś zrobić to prosze kontakt :wink:


steff.k
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 529
Rejestracja: 07 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

#4

Post napisał: steff.k » 30 wrz 2014, 18:37

Witam, a jaki ma być sygnał sterujący? Napięcie, Step Dir, czy może jeszcze coś innego?


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#5

Post napisał: mc2kwacz » 30 wrz 2014, 18:43

Ja umiem zrobić wszystko. Ale nie w chińskich cenach, tylko europejskich. To wyklucza amatorskie potrzeby niskobudżetowe. Za to uzyskuje się ostateczne rozwiązanie problemu. Kontakt w stopce. Kontaktując się ze mną trzeba najpierw przygotować pełną specyfikację techniczną zapotrzebowania (dane techniczne), bo na jałowe wymiany korespondencji nie mam czasu. Sam silnik (z impulsatorem, czujnikiem kwadraturowym albo potencjometrem) musisz kupić sam, dlatego że nie jestem handlarzem i na cudze dzieła nie daję gwarancji.

P.S. Generalnie pytania o takie rzeczy zadaje się w dziale "zlecenia". Do którego jednakże nie zaglądam ;)


Autor tematu
rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 530
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#6

Post napisał: rysmen » 30 wrz 2014, 18:47

steff.k pisze:Witam, a jaki ma być sygnał sterujący? Napięcie, Step Dir, czy może jeszcze coś innego?
Kurcze nie wiem nie znam się aż tak najlepiej to tak: wtyka z odbiornika rc Tam jest + - i sygnał oraz zasilanie do siłownika 24v.
mc2kwacz pisze:Ja umiem zrobić wszystko. Ale nie w chińskich cenach, tylko europejskich. To wyklucza amatorskie potrzeby niskobudżetowe. Za to uzyskuje się ostateczne rozwiązanie problemu. Kontakt w stopce. Kontaktując się ze mną trzeba najpierw przygotować pełną specyfikację techniczną zapotrzebowania (dane techniczne), bo na jałowe wymiany korespondencji nie mam czasu. Sam silnik (z impulsatorem, czujnikiem kwadraturowym albo potencjometrem) musisz kupić sam, dlatego że nie jestem handlarzem i na cudze dzieła nie daję gwarancji.
Kolego jak bym ci zlecił i zapłacił to jestem twoim klientem i chyba troche czasu na jałowe odpisywanie byś znalazł? To nie komuna że wchodząc do sklepu słyszę ''czego" klient nasz pan. W sumie to na przyszłość jeśli ktoś ci zleci i zapłaci to za ten czas jałowy też. A skąd wiesz że ci po europejsku nie chciałem zapłaci! Jak ty do każdego klienta tak podchodzisz to gratuluje. :lol:


steff.k
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 529
Rejestracja: 07 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

#7

Post napisał: steff.k » 30 wrz 2014, 19:40

Ja bym to zrobił tak:

- zakupił siłownik z alledrogo dopasowany mocowo do potrzeb,
- żeźbiąć mniej lub bardziej zamontował na osi silnika enkoder inkrementalny,
- wykorzystał DC Servomotor Controller od Elm'a,
- dorobił na jakimś prostym stm "przejściówkę" z odbiornika RC na STEP, DIR do serva.

Ale to tylko takie moje gdybanie ;-).


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#8

Post napisał: mc2kwacz » 30 wrz 2014, 20:08

Kolego rysmen, Twoja odpowiedź jest zupełnie niepotrzebna i mogłeś sobie darować, ale skoro jednak nie, to tłumaczę. Ja darmowych konsultacji nie udzielam. Przynajmniej nie każdemu. Ucinam rozmowy biznesowe z klientami, który nie wiedzą czego chcą albo rozpoznaję po nich, że będzie dużo muczenia a mleka nie (tak jest w 99 przypadkach na 100).
I nie jest tak jak sobie wyobrażasz, że tylko dlatego że jesteś "hipotetycznym klientem", należy Ci się królewskie traktowanie i możesz pożerać czas, bo należy Ci się nadskakiwanie :)
Jeśli masz poważne potrzeby i sam jesteś poważny, to i tak trafisz do takiego jak ja. A jeśli nie jesteś, to bez względu na to czego byś tu nie wypisywał, nic z tego nie będzie. I Twój problem mnie nie interesuje wówczas, bo to co miałem Ci do napisania gratis w kwestii wyjaśnienia, już napisałem.
U mnie, jako osoba z ulicy, zapłacisz za konsultacje i będzie Ci to zwrócone przy ew. zamówieniu. Co innego, gdybyś już miał status poważnego klienta. Ale nie masz :) To trzeba udowodnić albo na to zasłużyć.

P.S.1
Jeśli obraża Cie wymaganie wyspecyfikowania oczekiwań, to u mnie nie kupisz nic za żadne pieniądze i możesz potraktować to dosłownie.

P.S.2
Poważni klienci w takie miejsca praktycznie nie zaglądają. A jeśli nawet, to raczej nie w pierdółkowatych sprawach i wiedzą o co im chodzi :)

P.S.3
"Klient nasz pan" to powiedzenie francuskich restauratorów. PODOBNO :) Spróbuj w Paryżu wyegzekwować "swoje" prawa w stosunku do kelnera, to ci obleje głowę wodą z karafki albo poczekasz na obsługę tak długo że sam zrezygnujesz.

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#9

Post napisał: sajgon » 30 wrz 2014, 20:37

mc2kwacz pisze:...), bo na jałowe wymiany korespondencji nie mam czasu. ...
ALE FARMAZONY POCISKAĆ NA FORUM TO MASZ CZAS :twisted: :twisted: :evil: :evil:
Leczę się psychiatrycznie.


zmień lekarza, bo chyba cie na kase tylko robi

a na marginesie to twój styl pisania jest łudząco podobny do pewnego (t...cnc) bywalca naszego forum.
Pozdrawiam , Michał. ;)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#10

Post napisał: mc2kwacz » 30 wrz 2014, 20:48

sajgon pisze:ALE FARMAZONY POCISKAĆ NA FORUM TO MASZ CZAS :twisted: :twisted: :evil: :evil:
To akurat nie wymaga żadnego wysiłku i nie jest dzieleniem się wiedzą czy umiejętnościami, które kosztują :) Za to nadal ma pewne walory dydaktyczne.
zmień lekarza, bo chyba cie na kase tylko robi
Wymyśl coś bystrzejszego i nowego. Jeśli potrafisz ;)
a na marginesie to twój styl pisania jest łudząco podobny do pewnego (t...cnc) bywalca naszego forum.
Niesamowite!
No i co z tego wynika?
A tak w ogóle masz cokolwiek do powiedzenia na temat, czy tylko na dorzucanie kolejnych farmazonówCię stać? :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”