Falownik LG iC5 podłączenie do silnika... parametry

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

Falownik LG iC5 podłączenie do silnika... parametry

#1

Post napisał: mitek » 15 sie 2010, 23:29

Witam

1. Czy falownik można tak ustawić by zaraz po podaniu napięcia zaczął się kręcić silnik? czy muszę zewrzeć P1 do CM?

2. Jeśli chce zmienić kierunek obrotów silnika muszę podawać sygnał zamiennie na P1 i na P2 czy można to zrobić np tylko P1? (odpowiednie ustawienie parametrów) w ostateczności będę musiał to zrobić na przekaźniku który będzie na przemian zwierał albo P1 albo P2 z CM... problem z powodu tylko jednego wolnego wyjścia z PLC

3. Czy P3 blokada pracy jak będzie podłączona do grzybka będzie dobrze działać? czy po wyciśnięciu grzybka będzie potrzebny sygnał resetu błędu czy jakiś inny by falownik mógł wrócić do zwykłej pracy?

4. Które parametry są bezwzględne do ustawienia by nie uszkodzić falownika

5. I ostatnia sprawa falownik będzie pracował oddzielnie z dwoma silnikami i tu w parametrach I16 do I24 mogę przypisać kilka stanów pracy dla guzików i jest tam [12] - drugi silnik a powrót do pierwszego da się zrobić przy pomocy [22] - napęd główny czy coś innego?

to moje pierwsze ustawienie falownika i nie chciałbym nic uszkodzić.

[ Dodano: 2010-08-24, 23:16 ]
mmm udało się ustawić oba falowniki myślałem że to większy problem by je zmusić do kręcenia silnikami no ale kręcenie to nie wszystko... podpowiem tylko innym co ustawiłem by cokolwiek zaskoczyło:

Silnik w trójkąt
drv - 1
Frq - 7
H30 - moc silnika z tabliczki
H31 - liczba biegunów silnika z tabliczki
H32 - znamionowy poślizg
H33 - prąd silnika z tabliczki znamionowy czy nominalny jak kto woli
H34 - prąd silnika z tabliczki najczęściej łamane z znamionowym

Nie wiem jednak co znaczą

H36 - sprawność silnika na tabliczce nie mam i nie wiem jak przeliczyć
H37 - Bezwładność obciążenia .... wybór momentu bezwładności obciążenia w stosunku do silnika i jest do wyboru mniej niż 10 około 10 no i więcej niż 10... co wybrać jak sprawdzić?
H39 - Częstotliwość nośna - praca z napędem może powodować słyszalne dźwięki pracy silnika i pojawianie się prądu upływu... jak to dobrać?
H40 - wybór trybu sterowania - sterowanie U/F - kompensacja poślizgu - sprzężenie zwrotne. Regulator PID - Sterowanie wektorowe ... które wybrać by silnik dobrze działał w małych częstotliwościach tak by np nie można było chwycić i zatrzymać wałka przy 10Hz...



Tagi:


marekmolka
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 13 lis 2010, 22:49
Lokalizacja: krakow

#2

Post napisał: marekmolka » 16 gru 2010, 00:15

witam.

a ja mam problem bo jak zewre zaciski cm i p1 to się nic nie dzieje mimo że ustawiłem drv na 1

z czego to wynika? jakies zle ustawienia?

pzdr

Awatar użytkownika

Egzeqtor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2010, 12:52
Lokalizacja: Oleśnica

#3

Post napisał: Egzeqtor » 28 gru 2010, 13:07

Jeżeli chcesz sterować potencjometrem na falowniku, sprawdź ustawienie "Frq" - powinno być "2" - (fabrycznie ustawienie jest na "0"

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 28 gru 2010, 21:44

Żeby falownik wystartował zaraz po podaniu napięcia to trzeba jego wyjście cyfrowe tak zaprogramować by się z aktywowało , za sterowało przekaźnikiem który nada od razu wymagany kierunek. Czyli taka pętla.
Chyba że posiada taką możliwość bez tego układu.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”