falownik a prąd rozruchu

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.

_Carl_
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#11

Post napisał: _Carl_ » 16 sty 2009, 21:50

Witam.

Czas rozruchu trzeba zgrać z zaworem dekompresyjnym w spręzarce( o ile jest w niego wyposażona) . Dopiero po uzyskaniu predkoscią znamionowej powinien się zawór dekompresyjny zamknąć. Jeżeli zawór zamknie się prędzej spowoduje sprężanie powietrza a i tym samym gwałtowny wzrost obciążenia.

Pozdrawiam _Carl_



Tagi:


Autor tematu
b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan

#12

Post napisał: b_j » 19 sty 2009, 12:39

przepraszam ze po tak długim czasie odswiezam temat,
czyli chodzi o to aby rozruch nie nastepował pod cisnieniem na głwicy tak?
tzn niwe wiem za bardzo jak to ustawic bo w mojej sprezarce nie ma innych elektrozaworów, jest tylko czujnik który wyłacza sprezarke jesli przez pewnien czas nie ma poboru powietrza.Czy możliwe jest aby było to realizowane ze tak powiem pneumatycznie ? bo mam takie małe zaworki sterowane cisnieniem, i nie zabardzo własnie moge zrozumiec oco kaman. Mam sprezarke srubową airpol 7,5kw.
Po wykonaniu prób oczywiście wszystko poszło jak po masle, przy domyslnych ustawieniach rampy , na silniku 11 kw, prąd rozruchu na biegu jałowym wynosił około 3 A na faze. Zreszta to jest tez prad ciągły bez obciążenia. Narazie nie mam czasu jeszcze wprowadzac zmian do sprzezarki bo temat ten zrobił sie mniej priorytetowy ale wszystko czeka, i chetnie nadal zgłębie wiedze na ten temat.
pozdrawiam


_Carl_
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#13

Post napisał: _Carl_ » 19 sty 2009, 15:48

Witam

Chodzi o to ze podczas rozruchu powietrze sprężane jest upuszczane do atmosfery. Nie ulega sprezaniu a i tym samym nie stanowi oporu. Sprężarki srubowe zazwyczaj mają przepustnice po stronie ssacej ( cos jak w samochodzie) . Podczas rozruchu jest zamknieta i otwiera sie tylko gdy potrzebne jest tłoczenie powietrza np. spezarka tłoczy do 8 barów (SP) . po osiągnieciu danej wartosci cisnienie zawór sie zamyka. jeżeli spadnie cisnienie o okresloną wartosc ( tzw. histereza) ponownie otwiera sie przepustnica i dopływ powietrza do sruby jest mozliwy.


Pozdrawiam _Carl_

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”