Bloki łożyskujące BF 12 BK 12 - montaż

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
speedie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2016, 00:18
Lokalizacja: bb

Bloki łożyskujące BF 12 BK 12 - montaż

#1

Post napisał: speedie » 14 wrz 2016, 09:43

Witam, od pewnego czasu składam frezarkę która mam zamiar frezować w plexi i drewnie. Z racji braku wiedzy i znajomych którzy by w tym temacie coś pomogli, praktycznie cały czas posiłkuje się tematami tu na forum. Mam już złożoną ramę na profilach alu Bosch rexroth. Aktualnie pracuje na osią Y i stołem, zamocowałem już wałki liniowe. Jestem teraz na etapie montażu 2 bloków łożyskujących BF 12 BK 12 i śruby trapezowej. Z racji że z mechaniki jestem noga i w temacie łożysk to wiem tylko tyle że kiedyś miałem je w ręce :D to cały czas uczę się wszystkiego na bieżąco. Mam kilka pytań(podejrzewam że dla was sprawy banalne) odnośnie łożysk i sposobu montażu śruby. Mam śrubę trapezową 16x4 którą bede toczył pod ww łożyska.

Najpierw kilka pytań o blok BK 12
1. Czy ma jakieś znaczenie kierunek montażu, czy pokrywa musi być od strony sprzęgła czy nie?
2. Czy tulejki które są wkładane do simeringów są wymaganym elementem przez który wpuszczam śrube, bo nie ukrywam że stawiają dość spory opór, jeżeli tak to czy mogę je nasmarować (jeżeli tak to czym?)
3. Nakrętka z nagwintowanym gniazdem która jest w zestawie nakręcam od strony sprzęgła? i blokuję. Przychodzi mi kilka rzeczy do głowy ale proszę powiedzieć jaką ona pełni tutaj role?

Teraz pytanie o blok BF 12
1. Przyszedł on do mnie z łożyskiem które "lata" w obudowie, czy tak powinno być, może powinienem go wkleić? boje sie że jeżeli tego nie zrobie to łożysko będzie "wycierało" obudowę?
2. W zestawie jest seger który montuje w wytoczonym rowku śruby, na ciasno, zaraz za łożyskiem od zewnętrznej strony?

Podejrzewam że pytam o duperele i błahe sprawy ale są to rzeczy które nie dają mi spokoju i bez odpowiedzi na nie ciężko mi będzie ruszyć do przodu. Nie miałem pewności czy temat umieszczam w odpowiednim dziale, w razie czego proszę o przeniesienie. Z góry dzięki za pomoc.



Tagi:

Wróć do „Mechanika”