Problem z JOG -iem po aktualizacji

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

Problem z JOG -iem po aktualizacji

#1

Post napisał: sajgon » 31 sie 2013, 11:36

Witam.
Po dość długim i bezproblemowym okresie działania, pokusiłem się na nowości iiii .....

Sprawa wygląda tak , po wgraniu najnowszego firmware(v.204) i instalce ostatniej wersji piko (v. 207) pojawił się problem z poprawnym działaniem Jog-a.
Przyciski RESET , STOP, START ,PAUZA ,(REF i PM) działają poprawnie natomiast przyciski jazdy xyz zgłupiały .
Po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku jazdy, reagują wszystkie osie na raz i to tylko w jednym kierunku. :neutral: Na domiar złego, maszyna w czasie takiej jazdy nie reaguje na softlimity.

Dodam że przed aktualizacją Jog działał poprawnie.

Pytanie do szanownych kolegów działających na Piko :
Ktoś miał taki przypadek ?? (czy tylko ja używam Jog-a :razz: ?)

Pytanie do Cosimo:
Jakie na to lekarstwo ?


PS. nie to żebym bardzo marudził i naciskał (bo wiem że to czasochłonne i nie łatwe), ale przydała by się aktualka manual-a, bo obecna wersja (v.1.9) jest strasznie odszczepiona od rzeczywistości :wink:


Pozdrawiam , Michał. ;)

Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#2

Post napisał: mc2kwacz » 31 sie 2013, 13:40

Używam wszystkich możliwych w piko przycisków fizycznych i od wersji 205 do ostatniej nie zauważyłem żadnych problemów z tym związanych.
Nie pamiętam jak to było wcześniej zrobione, ale przyjrzyj się ustawieniom parametrów osi, upewnij się że masz wyłączone krańcówki mechaniczne. I czy aby na pewno nic nie pogrzebałeś w kabelkach, choćby i niechcący, w międzyczasie? Może nawet coś się zwarło?

Przy przechodzeniu z wersji na wersję teoretycznie mogą się pojawić problemy z plikami konfiguracyjnymi. Nigdy nie wiadomo co autor zmienił i czy wszystko dokładnie przetestował. Lepiej zrobić sobie najpierw zrzuty ekranowe nastaw, wykasować starą instalację dysku a potem wklepać wszystkie parametry od nowa na czystej instalacji.
Ja zawsze tak robię z każdym oprogramowaniem.


piotr_olbrysz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 478
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: piotr_olbrysz » 02 wrz 2013, 19:41

sajgon pisze:Po dość długim i bezproblemowym okresie działania, pokusiłem się na nowości iiii .....
Zgodnie z tym co pisał Cosimo nowe wersje ( z 4 osią) mają nowy plik konfiguracyjnym i niestety wszytko trzeba ustawiać na nowo i najlepiej nowy program zainstalować w nowym katalogu

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#4

Post napisał: sajgon » 03 wrz 2013, 15:47

Więc sprawa wygląda tak .

Metodą prób i błędów doszedłem, że tu cie boli ,gdzie Ci spuchło i problem rozwiązałem.

Aczkolwiek było by łatwiej gdyby w manualu (lub gdziekolwiek) pisało że po aktualizacji firmware na v.204 do poprawnego działania Joga , trzeba wywalić zworki z Z limitów i do Joga puścić dwie dodatkowe żyły do jazdy Z . :twisted:

A nie tak jak było do tej pory ( Y + reset )


No nic, opanowane, działa . :mrgreen:
Pozdrawiam , Michał. ;)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#5

Post napisał: mc2kwacz » 03 wrz 2013, 18:44

Nie miałem wcześniejszego firmware. Robiąc okablowanie, w przypadku opisu wejść, opierałem się chyba wyłącznie na opisie lub opisach. Tak więc gdzieś napisane to jest, tylko nie przeczytałeś ;)
Nie, żebym bronił cosimo ;) Manual no najsłabsza strona tego projektu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”