UKŁAD STERUJACY NA L297I8 ALE GO NIE RUZMIEM POMOCY!!!

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
generalski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2004, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

UKŁAD STERUJACY NA L297I8 ALE GO NIE RUZMIEM POMOCY!!!

#1

Post napisał: generalski » 21 sie 2004, 12:37

Witam
Załaczył schemat układu sterownika silników krokowych ale nie jest on dla mnie za bardzo jasny jesli ktos jest w stanie mi pomóc bede bardzo ale to bardzo wdzieczny

Problemy

- o co chodzi z Relay C , D i RXE135
- w HDR1 co to za piny 1, 10 14 - 17
- z pinami od położenia domowego jak tym sterowac jak to działa
- co jest grany z tym HDR2 do czego sa te piny co one robią
- co to za 4 ponizsze właczniki P1 - P4
- na dole schematujest samodzielny układzik z 2 układów 4584 co to i po co?
- do czego sa przełaczniki od J1 do J6
- dlaczego na wyjsciu mozemy wysterowac 3 silniki XYZ a na wejsciu sterujemy w sumie 4 XYZC?
- przy niektórych warotsciach pojemnosci lub rezystacji zamiast wartosci jest xx czy to znaczy ze trzeba je samemu dobrac?
- MOLEX to zwykłe kostki do przyłaczenia zasilania?

Wiem ze mam wiecej pytań niz jasnosci ale dosc amatorskim elektronikiem a bardzo potrzebny mi jest taki układ tylko chciałbym go rozumiec !!
LICZE NA POMOC

pozdrawiam
Załączniki
L297i8.gif
POMOCY
L297i8.gif (57.6 KiB) Przejrzano 558 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#2

Post napisał: chaos » 21 sie 2004, 13:10

Witam


RelayC i RealyD to są przekaźniki, które program uruchamia. Za pomoca tych przekaźnikow mozesz sterować on/off wrzeciona, włączać lub wyączac pompe chłodziwa

HDR1 to złącze LPT pin 1 steruje przekaźnikiem C pin 10 służy do podłączenia klawisza awaryjnego stopu, 14 nie podlaczony, 15 -do przełącznika krańcowego położenia osi C, 16- steruje przekaźnikiem D, 17- nie podlaczony

HDR2 to złącze do sterownika osi C - na schemacie są trzy podobne do siebie moduły sterownik/driver, robisz takiki modół podłaczasz do odpowiednich pinow tego złacza i mozesz sterowac czterema silnikami.


przełączniki P1-P4 to przełączniki krańcowe położenia domowego. Gdy blat roboczy dojedzie do konca osi zostaje on zwarty i silnik zatrzymuje się.

Układ 4584 jest to bufor, który wzmacnia


przelaczniki te umozliwiaja ustawienie pracy ukladu. Przeczytaj noty aplikacyjne ukladu L297 (sa w downloadzie) to dowiesz sie dokladniej.


xx przy elemencie oznacza ze musisz dobrac wartosc w zaleznosci od pradu jaki zamierzasz regulowac.

MOLEX to kostka zasilajaca

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”