TB6560 problem z osia X

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
Mpelit
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:16
Lokalizacja: Lubuskie

TB6560 problem z osia X

#1

Post napisał: Mpelit » 15 wrz 2014, 18:31

Witam
Skręciłem mojemu bratu frezarkę projektu ultralajt, przyszła pora na sterowanie. Przy budowie nieoceniona pomocą byl pilot - było można wyłapać nie doskonałości osi :twisted:

W czym teraz problem? A no w tym ze w TB6560 3 osiowy "niebieski potwor" każda os działa poprawnie prócz osi X która nie ma zamiaru ruszyć się z miejsca

Wszędzie gdzie patrzyłem STEP był na 1, DIR na 7 a ENABLE na 16... Ale się nei sprawdza. Próbowałem rożnych kombinacji(chyba wszystkich do 10 pinu procz STEPow z osi Y/Z), na STEP PIN 6 któryś silnik jakby sie ruszał ale przy bardzo dużych obrotach - ale żaden nie drgną nawet wręcz przeciwnie, przestały działać albo w jedna stronę i trzeba wyłączyć frezarkę i włączać na nowo. Wspomniany wcześniej pilot rusza każda osia bez problemu, wiec nei ma komplikacji ze strony sterownika... chyba

Nie wiem drodzy koledzy w tkwi problem gdyby nie to ze pilotem da sie sterowac stawiałbym na układ TB6560 odpowiedzialny za os X ale tak - nie wiem, nie mam doświadczenia z CNC tyle co na miesięcznym stażu bylem w Niemczech obsługując tokarki

Pozdrawiam!



Tagi:

Wróć do „Elektronika CNC”