TB6560 - mój sterownik 4-osiowy

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TB6560 - mój sterownik 4-osiowy

#1

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 mar 2011, 07:37

Witam kolegów,

Pokazuję Wam moje wykonanie sterownika zintegrowanego. Na zdjęciu jest sterownik 4-osiowy na kościach TB6560 z zasilaniem impulsowym i sterowaniem gorącym drutem na pokładzie. Podwójne wejście (LPT i piny) zapewniają mi dowolność podłączeń wejść. Ma kilka "patentów" zabezpieczających - między innymi "limiter" napięcia zasilania układów TB6560.

Oczywiście pełna optoizolacja sygnałów WE. Na "DIP switchach" ustawia się podział kroków, prąd pracy i prąd gaszenia.

Do sterownika podłącza się jedynie transformator. Ten sterownik został skonstruowany z myślą o moich "termikach" (ploterach termicznych). 4-osie - bo następną konstrukcją będzie ploter z niezależnym ruchem ramion.

Wszystkie kości ustawione są pionowo, bo wymagają chłodzenia, które dokręca się do nich z tyłu płytki.

Sterownik zaprojektował dla mnie nasz kolega z forum Leoo.

Obrazek


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


qubek333
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2010, 17:35
Lokalizacja: Mrągowo

#2

Post napisał: qubek333 » 30 mar 2011, 09:11

Mógł byś coś napisać na temat "prądu gaszenia"? Oraz jakie napiecie uznałeś za bezpieczne dla TB6560?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 mar 2011, 09:53

Prąd gaszenia ustawiam na ucho. Przy podziale kroki 1:16 przestawiałem tak, by dźwięk silnika w "idle" (czyli, gdy stoi) był najmniej drażniący. Zabezpieczenie napięciowe ustawiane jest (regulujesz je w trakcie lutowania płytki) na 35V.

Płytka jest zrobiona w technologii przewlekanej, żebym mógł bez problemu samemu ją naprawiać, jak będzie taka potrzeba.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


markosz73
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:18
Lokalizacja: poznań

#4

Post napisał: markosz73 » 30 mar 2011, 10:41

Witam , ostatnimi czasy zrobiłem też sterownik na tych końcówkach i testuje jak to wszystko działa,
na razie mam prototyp tylko na jedną oś, steruje to linuksowym EMC2 przez optoizolacje kolegi Ottop.
Jak na razie działa i co dziwne pod linuksem silniki nie wydają drażniących dźwięków, nawet przy dużym podziale kroku.
Pod Machem jeszcze nie testowałem :)
U siebie rezystory prądowe dałem metalizowane bo w wielu wątkach przewija się żeby nie montować drutowych, a kondensator na zasilaniu silnika LOW ESR.
aaaa no i radiator przykręciłem :)
pozdrawiam


pixes2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 582
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:38
Lokalizacja: Zgierz

#5

Post napisał: pixes2 » 30 mar 2011, 11:18

Czy to urządzenie komercyjne ?
Jeżeli tak, to podaj bardziej szczegółowe parametry oraz gdzie i za ile można je nabyć.
Bardzo fajne rozwiązanie - wszystko do termika w jednym kawałku. Byłbym zainteresowany... :smile:

Pozdrawiam.
Tomek.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7607
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 30 mar 2011, 11:49

witam.
fajny projekt - wszystko razem .
jakiś czas temu zrobiłem w taki sposób sterownik pod gmfc ( mm2001 ) .
tylko nal297/298 - takie były wtedy po ręką .
z pewnością podział 1/16 daje lepsze możliwości .
gratuluję .
pozdrawiam .

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#7

Post napisał: tanifon » 30 mar 2011, 12:11

FAJNY STEROWNICZEK , nareszcie wszystko na jednej płycie :)
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 mar 2011, 12:22

Na razie projekt nie jest komercyjny - w sensie sprzedaży innym. Ale nie widzę przeszkód, aby zrobić z niego projekt komercyjny. Napiszę do kol. Chaosa propozycję wspólnej jego sprzedaży (nie chcę być posądzony, że forum traktuje, jako znajdowanie klientów poza właścicielem forum).

Więcej szczegółów?

Przekaźnik - na pinie 1.
Piny od 2 do 9 kroki i kierunki dla osi XYZA

Piny 10-13 krańcówki.

Pinem 16 miałem włączać zdalnie drut, ale okazało się, że ten pin ma za małą wydajność prądową i nie jest w stanie wysterować transoptora, więc teraz włączam drut stycznikiem.

Regulacja drutu - potencjometrem (nie można regulować napięcia PWM-em). Obciążalność drutem duża > 10A.

Reszta pinów wolna.

Co jeszcze chcecie wiedzieć?
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


snunit
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 16 sie 2010, 15:34
Lokalizacja: Katowice

#9

Post napisał: snunit » 30 mar 2011, 21:23

Bardzo podoba mi sie wykonanie plytki. Tym bardziej, ze jest mozliwosc samodzielnej naprawy. Szkoda, ze predzej sie nie pochwaliliscie taka konstrukcja,. to bym zrezygnowal z zakupu chinskiego sterownika.

Mozna wszystkie scalaki podpiac do jednego radiatora? Mozna go uziemic? Jakby plytka miala jeszcze regulacje obrotow Kressa to juz dopiero byla by super kombajnem.

Prosilbym o cene na PM, jesli jest mozliwosc kupna :)


Troche nie rozumiem kolegi, ostatnio pisales ze te scalaki to 'generalnie porazka'.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Post napisał: Piotr Rakowski » 31 mar 2011, 01:15

Bo dla mnie to jest porażka, jeśli robimy konstrukcję "w dobrej wierze", czytając co pisze wytwórca kości, a na testach wychodzi, że nie da się nie słyszeć gaszenia w silnikach i to jeszcze tak głośno! Inne sterowniki (które nie są wolne od tego problemu) także "grają" na silnikach, ale o wiele mniej to słychać. Muszę przyznać, że w tym względzie najlepiej wypadają sterowniki chińskie z serii M542. Testowałem wiele innych, piszczących i chińskie wypadają zdecydowanie najlepiej. Ale jest to rozwiązanie drogie...

Wydaliśmy kupę forsy (projekt, przygotowanie, płytki, części - wszystko od razu na 50 sterowników) - i mamy to wszystko w plecy. Pisałem już - jeśli silniki nie będą "na wierzchu" - może ich "granie" nie będzie przeszkadzało. Ja zrobiłem te sterowniki z myślą o moich termikach, których konstrukcje są z aluminium. Nie macie pojęcia, jak to ćwierka!

Oczywiście jest wyjście - sygnał Enable podłączać tuż przed startem, ale niestety nic to nie da, jeśli istnieje konieczność utrzymywania momentu trzymającego silników krokowych. Ja właśnie coś takiego zrobię (dynamiczne podawanie Enable), bo w moich termikach nie ma konieczności stałego trzymania silników. Porażką więc jest konieczność "kombinowania", gdy nie jest to potrzebne. Porażką jest także czas, jaki musiał upłynąć, zanim stwierdziliśmy, że zmiana konstrukcji niewiele daje. Projekt zleciłem do wykonania na początku 2010 roku - minęło więc już 14 miesięcy...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”