Sterownik do podajnika przy prasie mimośrodowej

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
inspire5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2014, 02:33
Lokalizacja: Radomsko

Sterownik do podajnika przy prasie mimośrodowej

#1

Post napisał: inspire5 » 05 sty 2014, 02:37

Witam potrzebuje sterownik do podajnika pneumatycznego zamontowanego przy prasie mimośrodowej.
Może tak w skrócie wyjaśnię o co chodzi. Na wale mimośrodowym od prasy zamontowana jest krzywka która daje w odpowiednim momencie sygnał poprzez czujnik indukcyjny do podajnika 24V gdy dostanie on sygnał podaje w odpowiednim momencie a prasa wykrawa zadany detal i cały cykl się powtarza nie ma problemu gdy jest to mały skok podajnika schody zaczynają się gdy przykładowo na jedno uderzenie prasy podajnik musi podać np.4 razy i do tego potrzebny jest mi sterownik który będzie miał takie funkcje jak opisze poniżej.

Sterownik musi mieć możliwość ustawiania dwóch czasów i podawał odpowiednie napięcia na wyjściu powiedzmy (W1)
TZ- czas w którym podaje napięcie na elektrozawór podajnika
TW- czas w którym nie podaje napięcia na elektrozawór podajnika

Powiedzmy że TZ(1)->TW(1) (jedynka w nawiasie oznacza numer podania) to jest jedno podanie podajnika a jak potrzebuje możliwości wpisywania ilości tych podań np.3 i to będzie wyglądało

TZ(1)->TW(1) -> TZ(2)->TW(2) -> TZ(3)->TW(3)

Na końcu takiej sekwencji podań sterownik powinien podać na osobnym złączu-porcie(W2) dodatkowo napięcie 24v który uruchomi prasę i cały cykl się powinien powtarzać.

Najprościej mówiąc prasa daje sygnał do podajnika on wykonuje zadaną ilość ustawionych podań po ukończeniu których sterownik daje sygnał do prasy która wytłacza detal i znów od początku wszystko powinno działać w pętli.

Wiem że jest to trochę może nie zrozumiale napisane ale ciężko jest to tak słowami zobrazować będę wdzięczny za polecenie takiego sterownika który mógłbym zastosować to takiego zadania lub może jest na forum jakiś elektronik który wykona taki prosty sterownik chętnie każdą propozycję rozważę.



Tagi:


1q1q1q1q
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2011, 17:48
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: 1q1q1q1q » 05 sty 2014, 09:21

Witam ja podobny sterownik mam do podajnika drutu . Wykonałem go na podstawie śterownika Logo Siemensa Obrazek Plc napisane w programie LOGO! Soft Comfort V7
Pocztaj na necie jest cała masa opisów róznych sterowników wykonanych na logo
Pierwsze Logo z kablem i Programem do plc kupilem za 700zł brutto. Wiec to nie pieniadze. Do tego zasilacz i drobnica ...
Moj program dziala na zasadzie ze operator załacza tyle guzików ile potrzebuje powtórzeń podajnika zanim poda sygnał na prase i utnie drut..Np. 1, 2 lub 3 i cykl na prasie ucinajacej drut :lol: i tak w kółko..


Autor tematu
inspire5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2014, 02:33
Lokalizacja: Radomsko

#3

Post napisał: inspire5 » 05 sty 2014, 22:46

Oki rozumiem a powiedz mi czy program muszę pisać przy pomocy komputera? no a powiedzmy że mam gotowy program już wczytany w sterownik to czy chcąc wpisać parametry czasów i ilości powtórzeń mogę zrobić to już za pomocą przycisków na samym sterowniku czy raczej za każdym razem muszę podłączać komputer.


Powiem szczerze że sterowniki PLC są dla mnie nowością powiedz mi czy są na necie jakieś poradniki odnośnie programowania i czy wszystkie sterowniki programuje się podobnie czy może każdy inaczej Ty pisałeś program sam czy może ktoś Ci pomagał?


1q1q1q1q
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2011, 17:48
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: 1q1q1q1q » 06 sty 2014, 10:11

Program jest dobrze napisac na komputerze dla Loga akurat to logo comfort znajdziesz go tutaj
http://chomikuj.pl/szaman788/Dokumenty/ ... 6.1+POLISH

przykładowe aplikacje np:
http://chomikuj.pl/SPL_lodz/Mechatronik ... 159357.pdf
http://www.plcs.net.pl/index.php/view-d ... n-_pl.html

Poszukaj na necie jest tego cała masa .Program pisałem chodz nie mialem wczesniej doswiadczenia w programowaniu plc ale akurat logo jest bardzo proste wiec nie powinno ci sprawić problemu.
Napisz dokładnie ile chcesz mieć max powtórzeń podajnika? Cykl podawania jaki czas ? i co powinien miec ten program i postaram się Ci jakoś pomoc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”