Sterowanie poprzez panel dotykowy

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
Extra330
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2005, 09:25
Lokalizacja: jab?onna
Kontakt:

Sterowanie poprzez panel dotykowy

#1

Post napisał: Extra330 » 11 kwie 2009, 18:20

Witam, chodzi mi po głowie sterowanie małą frezarką poprzez panel dotykowy. Tak, żeby można było z tego panela wykonywać podstawowe czynności, a jednoczesnie była możliwość podpięcia karty, czy klucza usb z programem. Zależy mi też aby można było podpiąć liniały.
Jakieś sugestie , może linki. Będę wdzięczny :lol:



Tagi:


kowales
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 22 lip 2007, 00:43
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: kowales » 11 kwie 2009, 20:29

Zajrzyj do tematu Piotrjub'a, On podpinał do sterowania panel dotykowy https://www.cnc.info.pl/topics60/ploter ... 737,40.htm

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#3

Post napisał: kostner » 11 kwie 2009, 20:38

Znaczy ze chcesz zbudowac takie sterowanie czy szukasz gotowego rozwiazania do ktorego mozna podlaczyc poprostu panel dotykowy i linialy ??

Zrob maszyne na Machu, podlacz do kompa monitor dotykowy i gotowe :) Chodzi to za***iscie a do tego mozesz sobie zrobic swoj ekran z duzymi przyciskami. Co prawda jezeli bedzie to chodzilo po LPT to bedzie klopot zeby linialy podpiac, ale jak zastosujesz DSPMC (poszukaj na forum) to do niego podepniesz linialy - tylko wtedy musisz zastosowac napedy sterowane sygnalami +/- 10V.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


Autor tematu
Extra330
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2005, 09:25
Lokalizacja: jab?onna
Kontakt:

#4

Post napisał: Extra330 » 12 kwie 2009, 19:52

Zeby rozwinąć temat dopowiem, że chodzi o frezarkę Proxxona FF500. Do niej chciałem dołączyć jakieś gotowe rozwiązanie, które dało by się adaptować do tych celów. Ekran myślałem wielkości 5 może 8 cali, żeby wyglądem pasowało do reszty. Nie mam zrobionej na razie żadnej elektroniki, ani silników. Nie wiem czy warto by zastosować seromotory czy pozostać przy krokowych silnikach. Wszystko zależy od rozwiązania jakie zostanie przyjęte.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”