Serwo hybrydowe Easy-Servo Leadshine do frezarki CNC

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
relaxxis
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2008, 22:44
Lokalizacja: GDANSK

Serwo hybrydowe Easy-Servo Leadshine do frezarki CNC

#1

Post napisał: relaxxis » 25 cze 2016, 12:57

Mam dylemat czy zastosować do budowanej frezarki CNC o polu pracy 1300x1400 ,frezowanie MDFu, serwo hybrydowe Easy-Servo Leadshine , bo nie znalazłem żadnego opisu takiego sterowania na forum.

Chciałbym:
http://www.ebmia.pl/serwosterownik-easy ... 38983.html
http://www.ebmia.pl/silnik-esm23440-40n ... 38987.html

Czy ktoś posiada ww. sterowanie Easy-Servo Leadshine ?
Jakie dać podzespoły , aby być pewny kompatybilności?

Mile widziane podpowiedzi od posiadaczy Easy-Servo Leadshine lub producenta frezarek CNC.



Tagi:


steiner
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2014, 19:52
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: steiner » 14 lip 2016, 18:10

Osobiście nie korzystałem z takich napędów Leadshine, jednak trochę o nich czytałem.
Ten napęd będzie bezpieczniejszy od krokówek - jak się zgubi to zgłosi błąd i maszyna stanie. Nie będzie to duży przeskok jakościowy i wydajnościowy - dynamika krokówek, szybko stracą moment jak będziesz chciał wydajnie i szybko obrabiać. Za 1100zł czyli równowartość tego Easy-servo możesz mieć używane serwo DC szczotkowe + sterownik, który pobije tą konfigurację z linka dynamiką i charakterystyką momentową. Minus to szczotki wymieniane co kilka lat.
Na stronie sponsora forum znajdziesz też nieco drożej inny typ np. bezszczotkowe Leadshine DCM57207, które też szybko popędzisz, wychodzi zdaje się 1500zł na oś.

Moim zdaniem nie warto się pakować w hybrydowe jeśli na maszynie chcesz zarabiać.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#3

Post napisał: mc2kwacz » 14 lip 2016, 21:06

Zaletą serwo krokowego jest to co dobre w silnikach krokowych - duży moment bez stosowania przekładni. Szczególnie jest to przyjemne przy modernizacji dziadowskiej maszyny z gołymi krokowcami, bez żadnej kontroli co się z nimi dzieje. Przekłada się silnik i sterownik bez żadnej praktycznie modyfikacji.
Przy budowie nowej maszyny trzeba rozpatrywać przede wszystkim jej przeznaczenie i charakter pracy. Rodzaj napędu powinien być do tego dostosowany.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”