problemy ze sterownikiem na L297/L298

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
szopen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2004, 21:26
Lokalizacja: wroclaw

problemy ze sterownikiem na L297/L298

#1

Post napisał: szopen » 13 mar 2006, 21:54

czesc ! moj pierwszy post ;)
zbudowalem dwa sterowniki na scalakach jak w temacie, zgodnie z opisem z Praktycznego Elektronika, po uruchomieniu jeden wogle nie chcial krecic silnikiem, drugi pokrecil nim ze 2 min i cos padlo... w obu sterownikach uklady L297 sa na 100% ok, mam oscyloskop i przebiegi pradow sa takie jakie byc powinny, zbudowalem nawet prosty generatorek na lm555 zebym mogl to spokojnie potestowac. elektronik ze mnie bardzo poczatkujacy dlatego prosilbym o jakiekolwiek sugestie, co posprawdzac itp. sygnaly do L298 dochodza tak jak powinny, wszytsko wydaje sie byc wporzadku ale z jakiegos powodu L298 nie dziala :/ dodam ze kupilem kolejny, wymienilem, wstawilem do obwodu zasilania bezpiecznik, wiec chyba nic sie nie popalilo ? w czasie kiedy jeden ze sterownikow dzialal zaden z ukladow nie grzal sie ponad norme. aaa i jeszcze jeden szczgol, jedynym elementem ktory jest inny niz proponowany w PE sa diody schottky pod wyzsze napiecie (600V) ale to chyba bez znaczenia ?! pozdrawiam i czekam niecierpliwie na jakiekolwiek sugestie, jestem zrozpaczony ! ! !



Tagi:


marcino_p
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2006, 00:16
Lokalizacja: Rzeszów

#2

Post napisał: marcino_p » 16 mar 2006, 11:45

witam
sprawdź czy masz wspolną mase dla obu L'ek. Z diodami jest wszytko OK - to sa tylko diody rozładowcze i nie przeszkadza na jakie napięcie one są, gorzej jakby ich nie było.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”