Parametryzacja nowego sterowania

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
smichal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2009, 15:27
Lokalizacja: Śląsk

Parametryzacja nowego sterowania

#1

Post napisał: smichal » 27 lut 2009, 15:47

Witam Szanownych Forumowiczów,
Chociaż forum ma w tytule „amatorskie” sądząc po postach większość z Was jest profesjonalistami, stąd moje pytanie. Przymierzam się do wymiany sterowania w tokarce. Chodzi o wymianę systemu CNC (Sinumerik na Beckhoff) przy zastosowaniu starych napędów oraz silników. Napędy sterowane będą napięciowo (+-10V). Nowy system sterowania wymaga parametryzacji, niestety nie mam dostępu do starych ustawień. Chciałbym się dowiedzieć czy wartości tych parametrów można uzyskać metodami inżynierskimi (strojenie)? Największe obawy budzą we mnie parametry dynamiczne; prędkości, przyśpieszenia, kształty przyśpieszeń, widełki pomiarów, kompensacje, itp.
Na pewno wielu z Was miało do czynienia z podobnymi problemami, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Michał



Tagi:


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#2

Post napisał: wieslawbarek » 01 mar 2009, 11:11

Tu sie nie ma czego obawiać .Niedawno mialem podobny problem .Zmieniłem sterowanie z Sinumerik 6T na NCT,dreiwery i silniki pozostały.Ustaw na poczatek mniejsze predkosci i przyspieszenia a potem stopniowo zwiekszaj do tych które byś chciał.Predkości większych niż fabryczne i tak nie uzyskasz bo przy 10 volt masz maksymalne przewidziane przez firmę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”