Błąd przu uruchamianiu Alphacama "Błędna wersja pliku&q

Alphacam

Autor tematu
Darek831
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:00
Lokalizacja: Wrocław

Błąd przu uruchamianiu Alphacama "Błędna wersja pliku&q

#1

Post napisał: Darek831 » 22 mar 2014, 18:30

Witam,
przy uruchamianiu Alphacam Mill pojawia się denerwujący komunikat o błędzie, o treści "Błędna wersja pliku". Po zamknięciu okna komunikatu lub kliknięciu "OK" można bezproblemowo korzystać z programu. Zaznaczę że przy uruchamianiu Alphacam Lathe problem ten nie występuje. Co może być przyczyną tego błędu i jakie może być rozwiązanie, może ktoś z Was miał podobny problem?

Alphacam 2010 R1, Windows 7 64bit

Obrazek



Awatar użytkownika

cnc cosmec
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2007, 22:01
Lokalizacja: małopolska

#2

Post napisał: cnc cosmec » 23 mar 2014, 11:55

mam to samo,(tyle że mi nie przeszkadza) i o ile dobrze pamiętam to zmieniałem postprocesor z biesse C6 na pade i wtedy coś wywaliło.
prasy vacum 3D Simimpianti,Orma,wemhoner.piły panelowe,giben,selco,centra 3,4,5 osi Cosmec, Pade,HOLZ-HER,Skipper. TwinCAM,Biesse works,Alphacam,simcnc


Autor tematu
Darek831
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:00
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: Darek831 » 23 mar 2014, 16:51

Też wydawało mi się że może mieć to cos wspólnego z postprocesorem ponieważ do frezowania używam inne niż te standardowe i zmieniałem domyślny. Mi to jakoś szczególnie też nie przeszkadza ale jakby ktoś znał rozwiązanie to może się podzielić.


Arek99
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:03
Lokalizacja: wschód

#4

Post napisał: Arek99 » 25 mar 2014, 08:39

zrobiłem test na 3 wersjach alphacam 10,11 13 bo takowe posiadam i okazuje się ze jeśli przeciągniemy plik z nowszej wersji na stary alphacam to coś dziwnego robi bo pozostałe pliki utworzone np w nowszej wersji pokazują błędna wersja pliku i domyślnie otwierają się w wersji na która przeciągnęliśmy plik, po ponownym przeciągnięciu na najnowszą wersje lub zgodną z plikiem nie wywala błędu ale również przyjmuje domyślnie tą wersje do otwierania pliku

pracuje już domyślnie na 13 więc wystarczy plik zgodny z posiadaną wersją przeciągnąć
myślę że problem polega na tym ze raz spróbujemy otworzyć coś nowszego i łapie wtedy błąd
Balestrini idea 5os bez tajemnic, Alphacam R1, Solidworks certyified

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Alphacam”