profilowanie na rolkach teoria

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
8zaxior8
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 27 sie 2011, 21:04
Lokalizacja: Wieluń

profilowanie na rolkach teoria

#1

Post napisał: 8zaxior8 » 30 cze 2015, 08:01

Witam forumowiczów, szukałem w internecie ale nie mogę nic znaleźć na temat profilowania na rolkach. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś namiary na trochę teorii w tym zakresie. Lub jest mi wstanie odpowiedzieć na pytanie. Ile minimum rolek jest potrzebnych do zrobienia ceownika z blachy 2mm. Za wszelkie odpowiedzi dziękuję. Pozdrawiam.



Tagi:


christ333
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2015, 21:25
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: christ333 » 02 wrz 2015, 15:32

Poszukaj lepiej. Znajdziesz gotowe linie oferowane przez chińczyków. Naturalnie szukamy w języku angielskim.
Do profilowania ceownika z blachy 2 mm potrzebna jest giętarka zawierająca przynajmniej kilka klatek z rolkami pod różnymi katami, systematycznie wzdłużnie zaginającymi krawędzie tak żeby uzyskać ceownik. Rzecz jasna przynajmniej poziome rolki muszą być napędzane z odpowiednim dociskiem góra/dół. Odpowiednie dociski i naciąg między klatkami pozwolą wykonać kształtownik prosty i bez skręcenia na całej długości. Urządzenie nie jest bardzo skomplikowane. Znam linie wykonane w Polsce przez zdolnych ludzi w czasach gdy znacznie więcej opłacało się zrobić samemu bo jeszcze nie było sprytnych złotych rączek z Chin.
Walcownik

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”