Prasa krawędziowa LVD - kilka pytań odnośnie sterowania

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
Mattell
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:38
Lokalizacja: BDG

Prasa krawędziowa LVD - kilka pytań odnośnie sterowania

#1

Post napisał: Mattell » 11 lut 2012, 16:50

Witam serdecznie.

Jestem bliski kupna prasy krawędziowej LYD 80T z 1991r. Maszyna jest ma sterowane 4 osie i jest wyposażona w sterowanie MNC 95/M. I tu jest moje pytanie - czy ktoś miał styczność z tego typu sterowaniem ? Otóż nie udało mi sie znaleźć zadowalającej ilości informacji na ten temat.
Czy to sterowanie posiada juz programowanie graficzne? Znaczy się, czy jest możliwe robienie symulacji gięcia? Orientując się trochę w tym temacie słyszałem bardzo zróżnicowane zdania - jedni twierdzą że można a inni że nie .
Czy jest możliwość łączenia maszyny z komputerem zewnętrznym w celu zgrywania danego programu?

Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 12 lut 2012, 10:13

MNC95 posiada mozliwosc wprowadzania przekroju detalu i na jego podstawie potrafi wygenerowac sekwencje giecia. Do tego oczywiscie istnieje mozliwosc symulacji giecia. Jednak z doswiadczenia wiem, ze operatorzy uzywaja tego sporadycznie... Po prostu nie chce im sie rysowac przekroju tylko od razu pisza sobie sekwencje programu, bo z reguly wiedza jak detal ma byc pogiety.
Jezeli chodzi o polaczenie maszyny - sa dwa sposoby na kopiowanie programu - przez stacje dyskietek ( format zapisu jest MNC - nie da sie tego odczytac na pececie i zachowac gdzies na HD) wiec mowimy tutaj o przechowywaniu programnow na dyskietkach. Drugi sposob to transmisja przez RS232. Potrzebny do tego protokol to KERMIT.
Niemniej na 1 dyskietce zmiesci sie ok 100-200 programow i do tej pory nie spotkalem klienta, ktory korzystalby z RS232.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
Mattell
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:38
Lokalizacja: BDG

#3

Post napisał: Mattell » 12 lut 2012, 11:16

Dziękuję za odpowiedź. Ale mam jeszcze pytanko odnośnie awaryjności i samej eksploatacji.
Czy maszyna ma tendencje do robienia jakiś psikusów? Są elementy które wymagają jakiejś szczególnej uwagi? Jedna rzecz co mnie trochę zaskoczyła rozmawiając z aktualnym właścicielem tej maszyny jest to że posiada ona tylko matrycę jednorowkową. A żeby zamontować inną matrycę przykładowo czterostronną wielorowkową musieli dorabiać jakiś uchwyt (adapter) ? Czy taki układ mocowań posiadają wszystkie LVD?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”