Gilotyna CNC problem z odczytem polozenia wału (prowadnicy)

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
tuberman
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2006, 17:59
Lokalizacja: W-wa

Gilotyna CNC problem z odczytem polozenia wału (prowadnicy)

#1

Post napisał: tuberman » 04 cze 2006, 18:07

Witam
nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić post wiec jakby nie pasowal do dzialu proszę przenieść...

Problem jest następujacy jest gilotyna z elektronicznym sterowaniem ...głebokości cięcia (
gilotyna jest z chin . tzn sa 2 prowadnice sterowane z silnika elektrycznego połączone łańcuchem na wale jest czujnik coś w rodzaju myszki PC tzn jest koło paskowe i transoptor szczelinowy maszyna nie trzyma ustawień... jak to z chin i zastanawiam sie czy to luzy w prowadnicy czy marny sterownik)

Moj pomysł to umieszczenie na wale koła ze szczelinami takiego jak od myszki pc i uP do pomiaru obrotu wału tj przesunięcia granicy cięcia materiału. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wykonuje sie takie sterowniki profesjonalnie i czym mogą być spowodowane błedy odczytu czy to moze być wina sterownika elektronicznego ?
---------------------------------------------------------

dowiedzialem sie jak to sie nazywa :] tzn ze o ENKODER mi chodzi ale pytanie zostaje aktualne no moze bardziej moge jest sprecyzować :
1. czy enkoder moze mi zniwelować słabe połączenie silnika z wałem ?(luzy )
2. czy silnik nie powinien miec czasem jakieś przekładni bo szybki przesów zapewne powoduje błędy w odczycie położenia wału ...



Tagi:

Wróć do „Obróbka plastyczna”